Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Jak Jeff Bezos nieskutecznie próbuje naśladować Elona Muska

Wraz z planowanym zakupem Twittera Elon Musk dąży do swojego arcydzieła jako główny troll sieci. Jakby znikąd, druga najbogatsza osoba na świecie próbuje się tam zaprezentować w celowo swobodny sposób. A to tylko sprawia, że ​​wydaje się to jeszcze bardziej niefajne.

To trochę jak oglądanie utalentowanego dyrygenta na koncercie. Kiedy tweetuje, trochę się tu dokucza, tam łaskocze membrany swoich zwolenników i nagle uderza w bębny, jeśli chodzi o obrażanie domniemanego przeciwnika. Zawsze pamiętaj o maksymalnym efekcie krótkich wiadomości. Umiejętność Muska w tym zakresie jest szczególnie widoczna, gdy porównamy go z mniej utalentowanymi głośnikami wysokotonowymi. Podobnie jak jego konkurent Jeff Bezos.

Odkąd Musk niemal znikąd ogłosił, że kupi usługę krótkich wiadomości, jego poprzednik, najbogatszy człowiek na świecie, nagle stał się tam znacznie bardziej aktywny. Najwyraźniej chce też zwrócić uwagę na swój autoportret. Ale każdym ze swoich tweetów Bezos udowadnia przede wszystkim, że łatwe balansowanie między geniuszem a szaleństwem, które sprawia, że ​​Musk jest tak atrakcyjny dla jego fanów, po prostu nie jest w nim.

Sztywny PR zamiast luźnego trollingu

Podczas gdy Musk często posuwa się za daleko, Bezos popada w drugą skrajność. Nawet jeśli najwyraźniej pasjonuje się przedmiotami, udaje mu się sprawić, że poczują się jak w szlabanie. Chcesz przykładu? „Prezentacje pokazów slajdów mogą ukryć płaskie myślenie. Notatki o narracji są trudniejsze do pisania, ponieważ wymagają lepszego myślenia. Ale warto” – powiedział cztery dni temu o PowerPoint i spółce. I prawdopodobnie zasnął dużą część swoich czytelników. Następnie przegapili próbę udostępnienia jednego Twittera. „Jak edytować tweet, o tak” Bezos próbował drażnić się po błędzie w tweecie PowerPointa z powodu brakującej funkcji edycji. I tylko wydawał się sztywniejszy.

Dwa dni później Musk pokazał, jak działa gra na uwagę na Twitterze. Po tym, jak Musk ogłosił, że użyje własnego zespołu do ustalenia prawdziwej liczby botów na platformie, Parag Agrawal, który nadal był szefem, wyjaśnił w wątku, dlaczego trudno to zrobić bez informacji poufnych. I został zdegradowany przez Muska: Zamiast poważnej repliki, czołowy troll i przyszły właściciel odpowiedział tylko emoji z kałem. Z dwudziestokrotnością liczby polubień oryginalnego tweeta.

Co napędza Bezosa?

Nie wiadomo, dlaczego Bezos nagle ponownie odkrył Twittera na początku kwietnia po miesiącach sporadycznych tweetów. Pewne jest to, że odkąd Musk wyszedł na jaw, nagle ponownie się tam znacznie bardziej zaangażował. Jednak w przeciwieństwie do często niemądrego Muska, Bezos stara się dołożyć wszelkich starań, aby traktować go tam poważnie. Tematy wahają się od dobrego zarządzania do bieżącej polityki finansowej administracji Bidena – co jest cierniem w boku Bezosa. Jeśli chcesz, aby było to szczególnie zrelaksowane, możesz otrzymać rekomendację książki lub cytat z (starej) muzyki.

Nie powinno być przypadkiem, że Bezos tak bardzo różni się od Muska. W tweecie wyraźnie zdystansował się od zwyczaju Muska atakowania przeciwników twardymi bębnami. W odpowiedzi na tweeta blogera Tima Urbana, w którym zwrócił uwagę na trudność honorowania prawdy, pokory i własnych myśli w dyskursie politycznym, Bezos odpowiedział: „Dodałbym grzeczności. Obrażanie i atakowanie ludzi jest łatwe. trudniej jest ze sobą współpracować”. Odpowiedzi: Dużo żartów kosztem Bezosa.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: