Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZdrowie

Izrael obserwuje spadającą skuteczność szczepionki Biontech

 

Według Ministerstwa Zdrowia w Izraelu skuteczność szczepień Pfizer/ Biontech przeciwko koronawirusowi znacznie spadła w ostatnich tygodniach. Jednocześnie w kraju rozprzestrzenił się bardziej agresywny wariant Delta, poinformowało w poniedziałek wieczorem ministerstwo. Od 6 czerwca skuteczność szczepionki w zapobieganiu infekcji w Izraelu spadła do 64 proc. Dzieje się tak również w przypadku zapobiegania chorobie z objawami. Jednak w 93% szczepionka chroni przed poważnymi chorobami i pobytem w szpitalu.

W lutym Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że szczepionka firmy Pfizer/Biontech zapobiegła 95,8 proc. chorobie koronowej. Wystąpieniu objawów takich jak gorączka i trudności w oddychaniu zapobiega w 98% i około 99% hospitalizacji, chroni przed śmiercią.

W Izraelu, pomimo wysokiego wskaźnika szczepień, liczba zarejestrowanych nowych infekcji koronowych znacznie wzrosła od około dwóch tygodni. Według Ministerstwa Zdrowia 334 osoby uzyskały pozytywny wynik testu w niedzielę. Ostatnio w ciągu jednego dnia na początku kwietnia wykryto ponad 300 nowych infekcji koronowych. Większość nowych infekcji jest związana z wariantem Delta, który po raz pierwszy wykryto w Indiach . Wiele z zarażonych to osoby młodsze.

Liczba osób poważnie chorych na Covid-19 nieznacznie wzrosła do 35. Od około dwóch tygodni nie zarejestrowano żadnej śmierci związanej z wirusem.

Ze względu na udaną kampanię szczepień Izrael jest uważany za modelowy kraj w walce z koronawirusem. Spośród około 9,3 mln mieszkańców, 5,7 mln osób otrzymało pierwsze szczepienie, z czego 5,2 mln jest w pełni zaszczepionych. Odpowiada to 56 procentom populacji.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Facebook zmienia szefa technologii

AktualnościWiadomości

TOYOTA GAZOO Racing na Rajdzie Dakar 2022

AktualnościWiadomości

Firmy nie inwestują w narzędzia wspierające pracę zdalną i hybrydową

AktualnościITWiadomości

Packeta pomoże polskim e-commercom w ekspansji zagranicznej

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: