Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościITWiadomości

iPad, iPad Pro i Apple TV: Apple wprowadza nowe tablety i szybszy TV box

Brak październikowego wydarzenia dla Tima Cooka. Apple prezentuje tylko najnowsze produkty w informacjach prasowych. Przed świątecznym biznesem grupa wprowadza na rynek nowe iPady, wiercony iPad Pro i nowy Apple TV. Technologiczna jesień dobiega końca, wkrótce rozpocznie się świąteczny biznes. Krótko mówiąc, Apple wprowadza do oferty kilka nowych produktów, prezentując nowe iPady o całkowicie zmienionym wyglądzie, podrasowanego iPada Pro z chipem M2 i nowego Apple TV.
Przeprojektowany iPad

Nowy iPad dziesiątej generacji ma ekran o przekątnej 10,9 cala. Wyświetlacz ma rozdzielczość 2360 x 1640 pikseli i oferuje maksymalną jasność 500 nitów. Tablet bazuje na bionicznym chipie A14 firmy Apple, znanym z iPhone’a 12. Apple obywa się bez przycisku Home i opiera się na tak zwanej „konstrukcji całego ekranu”. Z przodu urządzenie składa się właściwie tylko z ekranu (i aparatu). Czytnik linii papilarnych przesuwa się na górny boczny przycisk.

Jeśli chodzi o aparat, Apple zainstalował z przodu 12-megapikselowy ultraszerokokątny aparat, który ma zapewniać znacznie lepsze wyniki, zwłaszcza w przypadku rozmów wideo. Apple zintegrował również lepsze 12-megapikselowe zatrzaski z tyłu nowego iPada. Nowy podstawowy iPad nie potrzebuje złącza Lightning i, podobnie jak inne tablety Apple, korzysta z USB-C.

iPad dziesiątej generacji  będzie dostępny od 26 października 2022 r. i zacznie się od 579 euro . Jest dostępny w kolorach niebieskim, różowym, żółtym i srebrnym.

iPad Pro konkuruje z MacBookiem Pro

Droższy będzie iPad Pro z autorskim chipem M2 , który również będzie dostępny od 26 października 2022 roku. Cena tabletu o przekątnej ekranu 11 cali zaczyna się od 1049 euro, a większe urządzenie o przekątnej 12,9 cala zaczyna się od 1449 euro. W centrum uwagi nowego tabletu jest wyraźnie przejście na układ M2, czyli ten sam procesor, który napędza również MacBooka Pro. Apple mówi o nawet 15 procent większej mocy obliczeniowej i 35 procent większej mocy graficznej. Logicznie rzecz biorąc, powinno to być przydatne nie tylko podczas surfowania po sieci, ale także podczas pracy ze złożonymi aplikacjami, takimi jak aplikacje medyczne, Photoshop i programy do edycji wideo.

Nowy iPad Pro z chipem M2 obsługuje również funkcję najechania na Apple Pencil. Oznacza to, że dane wejściowe są rozpoznawane już 12 milimetrów nad wyświetlaczem, co umożliwia podgląd działań pióra. Według Apple powinno to „uprościć wszystko, co robisz za pomocą Apple Pencil”. Na przykład szkice, ilustracje lub wprowadzanie tekstu.

Apple TV 4K z nowym procesorem

Mały dekoder Apple TV 4K również otrzymuje aktualizację. Apple zainstalował chip A15, który powinien nie tylko umożliwić szybsze i płynniejsze działanie, ale prawdopodobnie także umożliwić integrację HDR10+. Pilot jest również nowy i teraz jest wyposażony w złącze USB-C.

Każdy, kto lubi dużo bawić się z Apple TV, może teraz również wybrać model z 128 gigabajtami przestrzeni dyskowej i połączeniem Gigabit Ethernet.Podstawowa wersja nie wymaga w ogóle internetu kablowego i oferuje tylko połowę mniej miejsca. Zgodnie z arkuszem danych tak zwana „obsługa sieci wątków” jest zarezerwowana dla drogiego modelu. 

Cena Apple TV 4K zaczyna się od 169 euro za mniejszy model, a Apple pobiera 189 euro za w pełni wyposażoną wersję. Nowy Apple TV będzie dostępny od 4 listopada.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Urządzenia medyczne będą bezpieczne. Tuttnauer rozpoczął współpracę z Check Point Software Technologies

AktualnościWiadomości

Silver Tsunami – aktywizacja pracowników pokolenia 50+

AktualnościWiadomości

Polskie firmy atakowane są 1170 razy w tygodniu. Ransomware szczególnym zagrożeniem

AktualnościWiadomości

Lufthansa traci docelowe zyski z powodu strajków

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: