Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Hiszpania chce sfinansować kontrolę inflacji podatkiem od bogatych

Hiszpański rząd chce tymczasowo dodatkowo opodatkować najbogatszy jeden procent populacji od 2023 r., aby sfinansować działania mające na celu walkę z inflacją. Ważne jest, że „możemy sfinansować pomoc”, która została ustanowiona, aby wspierać „klasę średnią i robotników”, powiedziała w czwartek w telewizji La Sexta minister finansów María Jesús Montero (56).

Rząd nałoży dwuletni podatek na „duże fortuny” Hiszpanii, które dotykają „nie więcej niż jeden procent” populacji, powiedział Montero. „Kiedy mówimy o bogatych ludziach, mówimy o milionerach” – dodał minister. Nie podała żadnych informacji na temat stawki podatku ani dochodów podatkowych.

Hiszpański rząd za socjalistycznego premiera Pedro Sáncheza (50) już w lipcu przedstawił projekt ustawy wprowadzającej tymczasowy podatek dla banków i dostawców energii w celu finansowania środków mających na celu obniżenie kosztów życia.

Hiszpania również zmaga się z rosnącą inflacją w wyniku pandemii korony i wojny na Ukrainie . Stopa inflacji jest dwucyfrowa od czerwca i osiągnęła w sierpniu 10,4 proc. To najwyższy poziom od połowy lat 80-tych.

Rząd podjął szereg działań, aby ulżyć obywatelom w obliczu rosnących cen. Należą do nich bezpłatny transport publiczny, stypendia studenckie i dotowane paliwo.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: