Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseGiełdaWiadomości

Goldman Sachs: Euro wkrótce będzie wart mniej niż dolara

 

Stopy procentowe w Ameryce będą rosły  a w Europie spadały, przewiduje bank inwestycyjny Goldman Sachs,  co spowoduje że kurs euro spadnie. I ma rady dla niemieckich inwestorów.

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs prognozuje, że wartość zewnętrzna euro spadnie w ciągu najbliższych miesięcy w stosunku do dolara. Jörg Kukies jeden z szefów niemieckiego oddziału banku Golden Sachs powiedział w wywiadzie dla niedzielnego wydanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, że dolar wyrówna się do końca roku z euro, a w pierwszych miesiącach 2016 roku przescignie walute europejską i będzie miał większą wartość nawet 0.95 eurocenta na USD.

To wynik zupełnie odmiennej polityki banków europejskich i amerykańskich.  Oczekuje Kukies, że szef FED pani Jennet Yellen do końca roku podniesie stopy  o 0,25 punktu procentowego i w przyszłym roku jeszcze o jeden punkt.  W Europie analitycy spodziewają się dalszego łagodzenia polityki pieniężnej.

 

Dla oszczędzających w Niemczech, oznacza to, że inwestycje staną się jeszcze trudniejsze. Szef  Goldman Sachs radzi aby sprzedać obligacje federalne, i  zakupić obligacje niemieckie. Akcje europejskie musza wzrosnąć o 5 procent a amerykańskie zdaniem analityków nie będą juz rosnąć.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: