Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Gil Vega obejmuje stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa informacji w Veeam

 

Veeam® Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają zarządzanie danymi w chmurze (Cloud Data Management™), poinformował o powołaniu Gila Vegi na stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa informacji (CISO). Vega, który swoje doświadczenia zdobywał wcześniej na stanowisku Dyrektora Zarządzającego i CISO w CME Group, Inc. oraz jako Zastępca Dyrektora ds. Informacji i CISO w Departamencie Energii i Egzekwowania Przepisów Imigracyjnych i Celnych Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, będzie odpowiedzialny za opracowanie, wdrożenie i utrzymanie wizji i strategii firmy Veeam w zakresie zapewnienia odpowiedniej ochrony jej zasobów informacyjnych i rozwiązań. Będzie także odgrywać kluczową rolę w opracowywaniu strategii pomagających klientom chronić ich krytyczne dane w wielu środowiskach i jednocześnie zapewniających zgodność działań z przepisami prawa. Vega będzie podlegał Billowi Largentowi, dyrektorowi generalnemu (CEO) firmy Veeam i wejdzie w skład zespołu kierowniczego.

– Dane są najważniejszym zasobem w każdej organizacji, jednak ich ochrona przed zagrożeniami – zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi – staje się coraz bardziej skomplikowana. Liderzy biznesowi przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa cybernetycznego, dlatego też oczekują od firmy Veeam, że ich dane będą zarządzane i chronione bez względu na to, gdzie są przechowywane. Cieszę się, że Gil dołączył do naszego zespołu wykonawczego, dzięki czemu nadal pozostajemy pionierami w tej dziedzinie. Wiem, że pod jego kierownictwem przeniesiemy naszą strategię i politykę w zakresie bezpieczeństwa danych, zarządzania i zgodności z przepisami na wyższy poziom – powiedział Bill Largent, dyrektor generalny Veeam.

Ze swoim ponad 22-letnim doświadczeniem, Vega jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa. Przed dołączeniem do zespołu Veeam, Vega była dyrektorem zarządzającym i CISO odpowiedzialnym za globalne bezpieczeństwo cybernetyczne, ryzyko technologiczne i zgodność z przepisami w firmie CME Group Inc. z siedzibą w Chicago. CME Group jest wiodącym światowym operatorem giełdowym  – obsługuje 3 miliardy kontraktów o wartości około 1 biliarda USD rocznie. Zanim rozpoczął pracę w sektorze usług finansowych, Vega był członkiem wyższej kadry kierowniczej rządu federalnego Stanów Zjednoczonych i pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. informacji i CISO w Departamencie Energii i Imigracji Stanów Zjednoczonych.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy Veeam, nie tylko dlatego, że jest ona liderem w dziedzinie zarządzania danymi w chmurze, ale jestem także głęboko przekonany, że firma Veeam będzie nadal zmieniać branżę. DNA Veeam koncentruje się na dostarczaniu klientom najwyższej jakości usług i zapewnianiu ochrony danych niezależnie od ich lokalizacji. Jestem bardzo zadowolony, że Veeam jest liderem w wysiłkach zmierzających do podniesienia poziomu wewnętrznego bezpieczeństwa danych, zarządzania nimi i  zgodności z przepisami prawa – powiedział Gil Vega, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji (CISO) w firmie Veeam.

Vega jest absolwentem studiów licencjackich i magisterskich z zakresu systemów informatycznych i bezpieczeństwa informacji  na Federal Executive Institute w Charlottesville w Wirginii oraz weteranem armii amerykańskiej, który brał udział w operacjach bojowych w ramach operacji “Just Cause”, “Desert Shield” i “Desert Storm”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oracle Autonomous Database dostępny w centrach przetwarzania danych klientów

AktualnościWiadomości

Przedsiębiorcy liczą na progospodarcze inicjatywy prezydenta

AktualnościWiadomości

Pandemia może zwiększyć popyt na doradztwo finansowe

AktualnościWiadomości

Mieszkają tanio i komfortowo. Nowy trend dotarł do Polski

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: