Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościSmaki życiaWiadomości

Gigant ciasteczkowy Bahlsen poszukuje dyrektora wykonawczego

 

Po niespełna dwóch latach firma Bahlsen ponownie potrzebuje nowego kierownictwa najwyższego szczebla. Producent ciastek ogłosił w czwartek, że szef Phil Rumbol , który został powołany w marcu 2020 roku, odejdzie z firmy. Hanowerczycy początkowo nie podali żadnych informacji o przyczynach. Mówi się, że nadal trwa dyskusja na temat dokładnych modalności. Nie jest również jasne, kiedy należy znaleźć następcę. Na razie spółką będzie kierował czteroosobowy zespół zarządzający. Verena Bahlsen (28) będzie tam .

Współspadkobierczyni i córka Wernera M. Bahlsena (72 l.) miała być „aktywnym partnerem” w kwestiach strategicznych i angażować się w innowacje, zmiany kulturowe i rozwój marki. Zarządowi tymczasowemu powinien teraz doradzać również Zarząd. Jej przewodniczący Werner M. Bahlsen wyjaśnił, że Rumbol „ustanowił kamienie milowe dla przebudowy, towarzyszył wdrożeniu transformacji i położył w ten sposób ważny fundament na przyszłość”.

W firmie Bahlsen w ostatnich latach nastąpiło kilka zmian na poziomie wykonawczym. Pod koniec 2020 roku producent wyrobów cukierniczych ponownie zreorganizował struktury – celem było między innymi silniejsze skupienie się na tematach takich jak zrównoważony rozwój i cyfryzacja. Oprócz Rumbola w pięcioosobowym zespole wykonawczym znaleźli się dyrektor ds. kultury i dyrektor ds. marketingu. Z drugiej strony menedżer Jörg Hönemann chciał się inaczej zorientować. Werner M. Bahlsen żałował decyzji eksperta finansowego – dział finansów powinien zostać wtedy pominięty na najwyższym szczeblu zarządzania.

Producent znany z ciastek Leibniz chce rozwijać nowe marki dla grup docelowych wykraczających poza tradycyjny biznes. Powinno to również dotyczyć „bardziej zwinnych metod pracy” i „cyfrowej przyszłości”, jak wówczas zapowiadał Bahlsen. Firma prowadzi już własne badania i rozwój oraz „przyszłe laboratorium” w Berlinie i współpracuje ze start-upami.

„Chcemy się rozwijać, ale nie za wszelką cenę” – powiedział Rumbol. Podjęto również inicjatywy w zakresie recyklingu opakowań i zrównoważonych zakupów surowców. Według Vereny Bahlsen „ogromne wzrosty cen surowców” stanowią obecnie wyzwanie.

Brit Rumbol był pierwszym menedżerem firmy, który nie należy do rodziny przedsiębiorców. Werner M. Bahlsen przeszedł już na emeryturę jako dyrektor generalny w 2018 roku. W rodzinie pojawiło się również kilka gwałtownych różnic zdań na temat orientacji rozwoju.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

AktualnościITWiadomości

70% pracowników branży IT zauważa u siebie wypalenie zawodowe, co dziesiąty cierpi na depresję

AktualnościTechnologieWiadomości

W tym roku w Polsce przybyło 13 proc. jednoosobowych działalności IT - jest ich już blisko 150 tys.

AktualnościWiadomości

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: