Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Zastosowanie wag mobilnych

Presja na wydajność i efektywność w wielu branżach produkcyjnych oraz przemysłowych wpłynęła na to, jakie wagi przemysłowe są obecnie produkowane i oferowane na rynku. Dziś już można zamówić nie tylko wagi z elektronicznym systemem obsługi i innymi technologicznymi nowinkami ułatwiającymi ich używanie, ale również wagi mobilne. Wyjaśniamy, czym są wagi przenośne, jak działają i gdzie znajdują zastosowanie.

Dlaczego zaczęto produkować wagi mobilne?

Po prostu rynek zareagował na potrzeby przedsiębiorstw z wielu branż przemysłowych i transportowych, które zmagają się z koniecznością ważenia towarów w celach kontrolnych oraz handlowych, a z tych przyczyn te pomiary muszą być bardzo precyzyjne. Wagi przemysłowe sprawdzają ciężary towarów o wielkich gabarytach, a takowe nie jest łatwo przenosić z miejsca na miejsce. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jest zamontować wagę przenośną na wózku widłowym, samochodzie czy innym ważonym sprzęcie lub pod nim. Ważenie może przebiegać także w trakcie transportowania sprzętu. Tajemnica ich wysokiej precyzji tkwi w gwarantujących to czujnikach tensometrycznych.

Wagi mobilne przydają się również w tych zakładach pracy, gdzie instalowanie wagi na stałe nie jest opłacalne. Dzięki nim można znacznie zmaksymalizować wydajność pracy, oszczędzić czas oraz usprawnić procesy produkcyjne i handlowe. Wszystko to ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia zysków przedsiębiorstw. Nie ma też przeszkód w tym, żeby zlecić odpowiedniej firmie zaplanowanie i zbudowanie systemów łączonych składających się zarówno z wag mobilnych, jak i stacjonarnych.

W których branżach wykorzystuje się wagi mobilne?

W skrócie: wszędzie tam, gdzie z niezwykłą dokładnością trzeba ważyć sprzęt o ponadnormatywnych, ściśle określonych gabarytach. Używa ich na przykład przemysł kolejowy do ważenia wagonów, a także firmy produkujące wózki widłowe, kontenerowe i paletowe czy ładowarki kołowe. Wagi mobilne są stosowane w składach budowlanych, skupach owoców i warzyw, magazynach czy halach produkcyjnych. Niezwykle popularne są też w branży motoryzacyjnej, a takie firmy jak producent wag Tamtron Polska dostarczają dla niej funkcjonalne mobilne wagi samochodowe do ważenia samochodów osobowych i ciężarowych. Konstrukcja tych urządzeń opiera się na przenośnym terminalu i dwóch podkładkach. Powierzchnia ważenia jest na tyle duża, że pozwala na precyzyjne sprawdzenie ciężaru pojazdu o niemal każdej wielkości.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: