Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Bez kategorii

Fortum kontynuuje sprzedaż swojego rosyjskiego biznesu

Fińska firma energetyczna Fortum pozostaje zdecydowana sprzedać swoje rosyjskie aktywa. „Nadal jesteśmy prawnymi właścicielami spółek, ale nie otrzymujemy od nich żadnych informacji, dywidend ani spłat pożyczek” – powiedział prezes Markus Rauramo w swoim pierwszym wywiadzie na ten temat. „Kontynuujemy ich sprzedaż”.

Fortum jest jedną z nielicznych firm, których aktywa zostały oddane pod kontrolę państwa przez Moskwę pod koniec kwietnia w odpowiedzi na unijne sankcje. Według Rauramo grupa prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym nabywcą jej portfela inwestycyjnego.

Jeszcze przed konfiskatą były akcjonariusz większościowy Unipera i bliżej nieokreślony zainteresowany przedstawili swoje plany komisji rządu rosyjskiego, która zatwierdza sprzedaż zagranicznych aktywów. Ale zamiast zatwierdzić transakcję, rząd w Moskwie nieoczekiwanie i bez ostrzeżenia ją skonfiskował – powiedział szef Fortum. Fińska grupa energetyczna pod koniec 2022 roku miała w księgach swoją rosyjską działalność o wartości 1,7 miliarda euro i odpisała ją w drugim kwartale.

Ale CEO Rauramo nie poddaje się i jest pewny siebie: „Chcemy odzyskać wartość naszego mienia i wierzymy, że otrzymamy odszkodowanie”. Spółka wszczęła postępowanie sądowe w celu uzyskania odszkodowania na podstawie umów międzynarodowych. Arbitraż rozpocznie się w przyszłym roku.
Polecane artykuły
Bez kategorii

Doradcy ds. zadłużenia biją na alarm: coraz więcej młodych ludzi jest spłukanych

Bez kategorii

Od Żelaznej Kopuły do ​​Procy Dawida: tak działa izraelska obrona powietrzna

Bez kategorii

Biuro pod palmami na Malediwach

Bez kategorii

Ponad 18 miliardów euro wydają sympatycy karawaningu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: