Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITWiadomości

Facebook za używany program rozpoznawania twarzy zapłaci 650 mln USD kary

 

Facebook musi zapłacić milionową grzywnę w amerykańskim sądzie. Kwota odszkodowania była „jednym z najwyższych porównań w historii naruszenia prywatności”.

Facebook zapłaci powodom z USA 650 milionów dolarów po latach postępowania sądowego w sporze dotyczącym wykorzystania przez FB technologii rozpoznawania twarzy. Sędzia w Kalifornii w weekend zatwierdził porozumienie, które zostało zawarte w zeszłym roku. Na jednego powoda przypada co najmniej 345 USD. Każdy z trzech użytkowników Facebooka, którzy wszczęli pozew zbiorowy, otrzyma po 5000 dolarów.

Proces, który trwa od 2015 roku, dotyczy funkcji, w której Facebook sugeruje oznaczanie znajomych przedstawionych na zdjęciach imionami. Powodowie argumentowali, że brak uprzedniej zgody jest niezgodny z prawem dotyczącym rozpoznawania twarzy w stanie Illinois. W międzyczasie Facebook zmienił procedurę i poprosił tylko o pozwolenie.

Po tym, jak Facebook nie zrezygnował z tej działalności, firma obiecała 550 milionów dolarów na rozstrzygnięcie pozwu w styczniu 2020 roku. Sędzia James Donato odrzucił sumę jako niewystarczającą.

Donato określił kwotę odszkodowania, która została teraz uzgodniona, jako „jedno z najwyższych uznań w historii nakazanych za naruszenie prywatności”. To wielki sukces konsumentów „w zaciekle spornym obszarze prywatności cyfrowej”.

Oprac. Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościFinanseITWiadomości

SAP prognozuje wyższe przychody niż się spodziewano

AktualnościFinanseWiadomości

Spada liczba kart kredytowych

AktualnościWiadomościZdrowie

Wyższe stanowisko oznacza więcej stresu

AktualnościGospodarkaWiadomości

W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: