Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościMediaWiadomości

Facebook Ads – tworzenie reklamy krok po kroku

 

Chcesz wejść do świata Facebook Ads? Dobry wybór! Z tego portalu społecznościowego korzysta ponad 16 mln Polaków. Zapewne są wśród nich również Twoi klienci. Zobacz, w jaki sposób tworzyć tutaj reklamy krok po kroku, aby osiągnąć większe wyniki sprzedażowe.

Facebook Ads – jak zacząć?

Zanim przejdziesz do tworzenia kampanii na Facebooku, zastanów się dobrze, w jakim celu chcesz ją poprowadzić. Choć ostatecznie, chodzi oczywiście o zwiększenie sprzedaży, to konkretny powód, dla którego chcesz się skontaktować z potencjalnymi kupującymi musi być lepiej sprecyzowany. Dobrze też, abyś dookreślił wyjściowe „parametry” kampanii.

Określ więc:

  • stopień „gotowości” odbiorców, do których chcesz się zwrócić, do dokonania zakupu – mówiąc prościej: zastanów się, czy kampania Facebook Ads ma służyć budzeniu świadomości Twojej marki, poszerzyć wiedzę o konkretnych produktach czy przekonać konsumentów do szybkiego zakupu,
  • cechy Twoich odbiorców – najlepiej, jeśli przed ruszeniem na Facebooka opracujesz persony, do których chcesz się zwracać. Chodzi tu m.in. o dookreślenie wieku, miejsca zamieszkania, płci, zawodu czy zainteresowań grupy docelowej,
  • ile możesz przeznaczyć na kampanię Facebook Ads.

Po ustaleniu tych szczegółów możesz przejść do konkretów, czyli już do planowania samej kampanii.

Jak utworzyć reklamę w Facebook Ads?

Panel Facebook Ads jest z jednej strony prosty i intuicyjny w obsłudze, a z drugiej, oferuje całe mnóstwo opcji. Dlatego warto na spokojnie przejść przez proces tworzenia reklamy i świadomie ustawić parametry kampanii. Tylko tak można liczyć na dobry zwrot z inwestycji – wyjaśnia specjalista z agencji Fabryka Marketingu. A jak zadziałać krok po kroku?

Jeśli nie masz jeszcze firmowego konta na Facebooku, koniecznie je utwórz. Potrzebny Ci będzie także, w zdecydowanej większości przypadków, fanpage marki. Przyda się do realizacji celów marketingowych oraz wizerunkowych. A co robić dalej?

  • Przejdź do Menadżera reklam – to „centrum dowodzenia” kampaniami promocyjnymi i kliknij opcję „Utwórz”, która pozwoli Ci rozpocząć proces tworzenia reklamy Facebook Ads.
  • Wybierz formę zakupu reklamy. Do wyboru masz opcję „Aukcja”, która oznacza, że koszt pojedynczego wyświetlenia reklamy będzie obliczany w czasie rzeczywistym. Daje ona szersze możliwości promocji, ale stwarza ryzyko niewykorzystania budżetu promocyjnego. Drugi wariant to oferta „Zasięg i częstotliwość”, która jest bardziej przewidywalna, ale zarazem nie dopasowuje się do bieżącej aktywności użytkowników portalu.
  • Wskaż cel reklamy – może to być rozpoznawalność, branie pod uwagę lub konwersje. Każdy z nich jest podzielony na cele szczegółowe, co daje możliwość precyzyjnego dopasowania specyfiki reklamy.
  • Po kliknięciu w przycisk „Kontynuuj” przejdziesz do kreatora kampanii. W kolejnych krokach wskażesz jej kategorię, sposoby testowania, budżet i sposób jego wykorzystania, a także ustawisz harmonogram wyświetlania.
  • W następnym kroku możesz utworzyć konkretne reklamy – wybrać miejsce i formę ich wyświetlania, jak również grupę docelową, do której ma dotrzeć i inne parametry.
  • Dobierz też formę wyświetlania reklamy – np. jako pojedyncze zdjęcia/filmu, karuzela czy kolekcja – a także wgraj materiały promocyjne, które wcześniej przygotowałeś lub skorzystaj ze zautomatyzowanego kreatora dostarczonego przez Facebook.

Kiedy wszystkie parametry reklamy zostaną skonfigurowane, możesz ją opublikować i monitorować osiągane wyniki. Powodzenia!

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

KLM oferuje nowe narzędzie do planowania podróży w czasach pandemii – interaktywną mapę Covid-19

AktualnościWiadomości

Facebook chce stworzyć 10 000 miejsc pracy w Europie

AktualnościEnergiaWiadomości

Czy energia jądrowa to zielona inwestycja?

AktualnościTechnologieWiadomości

Technologia przyszłości tworzy innowacyjne fabryki piwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: