Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Energa SA rewolucjonizuje Regulamin Pracy

 

Zarząd Energi SA oraz organizacje związkowe działające w spółce, uzgodniły nowy Regulamin Pracy. Znowelizowane zapisy dostosowują ten akt do standardów współczesnego rynku pracy. Oznacza to, że pracownicy spółki będą mogli nie tylko korzystać z możliwości elastycznego rozpoczęcia czasu pracy, lecz także w uzasadnionych przypadkach wykonywać swoje obowiązki nie wychodząc z domu. Nowy regulamin przewiduje też zmiany w zakresie zasad monitoringu – wprowadzono m.in. zapisy dotyczące celu, zakresu i sposobu jego prowadzenia.

Celem nowelizacji Regulaminu Pracy jest szczegółowe sprecyzowanie praw i obowiązków pracodawcy i pracownika zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami spółki. Uchwalona przez Zarząd Energi SA nowelizacja dopasowuje treść postanowień Regulaminu do aktualnych przepisów, w szczególności w zakresie zasad monitoringu i ochrony danych osobowych.

– Najważniejsze zmiany w Regulaminie Pracy, poza implementacją zapisów niezbędnych z perspektywy przepisów, dotyczą możliwości elastycznego rozpoczęcia pracy oraz wprowadzenia możliwości jej wykonywania w ramach tzw. „home-office”. Obu stronom dialogu społecznego zależało na wprowadzeniu rozwiązań przyjaznych pracownikom i odpowiadających współczesnym standardom na runku pracy – tłumaczy Łukasz Malinowski, dyrektor Departamentu Polityki Personalnej Energi SA.

Nowelizacja zakłada, że w uzasadnionych przypadkach pracownik, po wyrażeniu zgody przez przełożonego, może wykonywać pracę z domu. Uelastycznieniu ulegną także godziny rozpoczęcia pracy – pracownik będzie mógł rozpoczynać ją w przedziale czasu od siódmej do dziewiątej, oczywiście w każdym dniu musi przepracować osiem godzin. W nowym Regulaminie znalazł się także zapis o wolnym od pracy Dniu Energetyka.

– Wszystkie te zmiany wynikają z zaufania do naszych pracowników i założenia, że ich większa swoboda spotęguje kreatywność i wydajność. Dla nas bowiem, istotne są przede wszystkim efekty pracy, a nie sztywne roboczogodziny – mówi kierujący Grupą Energa, prezes Grzegorz Ksepko – Myślę, że uzgodnione ze stroną społeczną regulacje oznaczać będą ogromne korzyści, i to zarówno dla pracowników, jak i dla firmy.

Dotychczasowy Regulamin Pracy obowiązywał od 2007 r. Nowy dokument wejdzie w życie po upływie dwóch tygodni od jego ogłoszenia.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oszustwa, kradzież danych i wyłudzanie pieniędzy to najczęstsze incydenty w sieci

AktualnościWiadomości

Rusza UX Upgrade – nowa odsłona platformy ze szkoleniami UX od Symetrii

AktualnościWiadomości

15 miliardów haseł w Darknecie

AktualnościWiadomości

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: