Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościWiadomości

Energa SA rewolucjonizuje Regulamin Pracy

 

Zarząd Energi SA oraz organizacje związkowe działające w spółce, uzgodniły nowy Regulamin Pracy. Znowelizowane zapisy dostosowują ten akt do standardów współczesnego rynku pracy. Oznacza to, że pracownicy spółki będą mogli nie tylko korzystać z możliwości elastycznego rozpoczęcia czasu pracy, lecz także w uzasadnionych przypadkach wykonywać swoje obowiązki nie wychodząc z domu. Nowy regulamin przewiduje też zmiany w zakresie zasad monitoringu – wprowadzono m.in. zapisy dotyczące celu, zakresu i sposobu jego prowadzenia.

Celem nowelizacji Regulaminu Pracy jest szczegółowe sprecyzowanie praw i obowiązków pracodawcy i pracownika zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami spółki. Uchwalona przez Zarząd Energi SA nowelizacja dopasowuje treść postanowień Regulaminu do aktualnych przepisów, w szczególności w zakresie zasad monitoringu i ochrony danych osobowych.

– Najważniejsze zmiany w Regulaminie Pracy, poza implementacją zapisów niezbędnych z perspektywy przepisów, dotyczą możliwości elastycznego rozpoczęcia pracy oraz wprowadzenia możliwości jej wykonywania w ramach tzw. „home-office”. Obu stronom dialogu społecznego zależało na wprowadzeniu rozwiązań przyjaznych pracownikom i odpowiadających współczesnym standardom na runku pracy – tłumaczy Łukasz Malinowski, dyrektor Departamentu Polityki Personalnej Energi SA.

Nowelizacja zakłada, że w uzasadnionych przypadkach pracownik, po wyrażeniu zgody przez przełożonego, może wykonywać pracę z domu. Uelastycznieniu ulegną także godziny rozpoczęcia pracy – pracownik będzie mógł rozpoczynać ją w przedziale czasu od siódmej do dziewiątej, oczywiście w każdym dniu musi przepracować osiem godzin. W nowym Regulaminie znalazł się także zapis o wolnym od pracy Dniu Energetyka.

– Wszystkie te zmiany wynikają z zaufania do naszych pracowników i założenia, że ich większa swoboda spotęguje kreatywność i wydajność. Dla nas bowiem, istotne są przede wszystkim efekty pracy, a nie sztywne roboczogodziny – mówi kierujący Grupą Energa, prezes Grzegorz Ksepko – Myślę, że uzgodnione ze stroną społeczną regulacje oznaczać będą ogromne korzyści, i to zarówno dla pracowników, jak i dla firmy.

Dotychczasowy Regulamin Pracy obowiązywał od 2007 r. Nowy dokument wejdzie w życie po upływie dwóch tygodni od jego ogłoszenia.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Brak czasu dużym obciążeniem dla mikroprzedsiębiorców

AktualnościWiadomości

Zmiana w radzie nadzorczej Banku BNP Paribas

AktualnościWiadomości

Pozostało tylko 10 lat na powstrzymanie negatywnych zmian klimatu

AktualnościWiadomości

Czy stosunek firmy do środowiska naturalnego wpływa na rekrutację?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: