Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Ekstremalne wyjazdy integracyjne. Sprawdź wiosenne trendy

Potrzeba nowych wrażeń, a także przełamanie stagnacji, mobilizują firmy do organizacji nietypowych spotkań. Ekstremalne wyjazdy integracyjne cieszą się ogromną popularnością. Firmy – niezależnie od struktury zatrudnienia – poszukują rozrywek, które pomogą w team buildingu, ale też zostaną w pamięci pracowników na lata. Jakie są wiosenne trendy w tym obszarze?

Firmy coraz chętniej organizują ekstremalne wyjazdy integracyjne dla swoich pracowników. Skąd tak duże zainteresowanie spędzaniem czasu na świeżym powietrzu? 55 proc. organizatorów wydarzeń wciąż wymienia obawy dotyczące bezpieczeństwa jako największą przeszkodę w planowaniu imprez. Te na świeżym powietrzu mają zapewnić uczestnikom większe bezpieczeństwo.

Ekstremalne wyjazdy integracyjne? Spływ pontonami na topie

Firmy chętnie wybierają ekstremalne rozrywki. Muszą być one dostosowane do profilu pracowników, a także bezpieczne. Dużą popularnością cieszy się spływ pontonami.

Spływ pontonami łączy ze sobą kilka elementów. To konieczność współdziałania na wodzie, atrakcyjne widoki, a także niezapomniane chwile spędzone w gronie współpracowników – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – W okolicy Karpacza znajduje się wiele akwenów, gdzie można organizować tego typu wyprawy. Górski charakter rzek sprawia, że wyprawy są pełne emocji i niesamowitych przeżyć. Po drodze można spotkać wiele naturalnych przeszkód, które stanowią dodatkową trudność i mobilizują uczestników do współpracy.

Zainteresowanie spływami kajakowymi i pontonami rośnie. Sport ten zyskał jeszcze większe grono swoich zwolenników podczas pandemii.

Survival w górach

Dużym zainteresowaniem cieszy się także survival w górach. Szkoła przetrwania na nowo wróciła do łask. Podczas wypraw górskich uczestnicy mają okazję do współpracy, a także wspólnego rozwiązywania problemów.

Survival pracowniczy to świetna zabawa. Nie ma lepszych terenów do tego typu wypraw niż Karkonosze – zauważa Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – To przede wszystkim nauka radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także okazja do wyszukiwania różnych rozwiązań. Obcowanie z przyrodą doskonale wpływa na kondycję psychiczną pracowników. Survival pozwala także przełamywać słabości.

Do wycieczek survivalowych niezbędny jest odpowiedni sprzęt, a także przewodnik, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników.

Highlining, czyli przekraczanie własnych barier

Spacerowanie po cienkiej linie to rozrywka dla naprawdę odważnych osób. Firmy chętnie organizują highlining podczas wypraw integracyjnych. Jak wygląda taka zabawa? Pomiędzy dwoma obiektami rozłożona jest cienka linia. Profesjonaliści przechadzają się po linie bez dodatkowych zabezpieczeń. Jednak podczas wyjazdów integracyjnych pracownik posiada odpowiedni strój, a także zabezpieczenia, które pomogą mu czuć się bezpiecznie.

Wyprawy OFF ROAD

Dużą popularnością cieszą się także wyprawy typu OFF ROAD. Karkonosze posiadają świetne tereny do tego, aby w pięknych okolicznościach przyrody urządzić ekstremalną jazdę samochodem. Zabawa odbywa się pod okiem profesjonalnego i doświadczonego instruktora. Określenie „off road” oznacza „poza drogą” – w tłumaczeniu dosłownym. Wyprawy odbywają się w miejscach, gdzie przejechanie samochodem miejskim nie byłoby możliwe. Podczas wycieczek organizowane są także tory przeszkód, aby uczestnik mógł doświadczyć jeszcze więcej pozytywnych emocji.

Jakie jeszcze ekstremalne wyjazdy integracyjne są w modzie? Jazda rowerami po górzystych terenach, spędzanie nocy pod namiotem w lesie czy runmageddon.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły