Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Deutsche Telekom planuje europejską chmurę

 

Plany dotyczące europejskiej alternatywy dla amerykańskich usług w chmurze stają się konkretne. Deutsche Telekom i francuski hosting OVHcloud łączą siły, aby ożywić unijną inicjatywę Gaia-X.

Niemiecki Telekom  i francuska firma OVHcloud będą wspólnie rozwijać platformę cloud danych szczególnie wrażliwych. Celem tego partnerstwa jest stworzenie godnej zaufania oferty chmurowej na rynek niemiecki, francuski i inne rynki europejskie – poinformowały w poniedziałek firmy. Oferta powinna być dostępna od początku 2021 roku. Odpowiada on na specyficzne potrzeby sektora publicznego, jak również ważnych operatorów infrastruktury i przedsiębiorstw różnej wielkości, które działają w strategicznych lub wrażliwych obszarach interesu publicznego.

Partnerstwo jest uważane za pierwsze, które ożywiło europejską inicjatywę Gaia-X dotyczącą chmury . „Deutsche Telekom jest zdecydowanym zwolennikiem suwerennej europejskiej chmury” – powiedział Frank Strecker, manager ds. Telekomunikacji odpowiedzialny za biznes w chmurze. Obie firmy obiecały „godną zaufania ofertę chmury publicznej dla wszystkich branż, w których suwerenność danych i zgodność z RODO odgrywają ważną rolę”. Oferta będzie dostępna od początku 2021 roku.

Rynek chmury szybko się rozwija. Eksperci Gartnera przewidują wzrost w tym roku o 6,3 procent do 257,9 miliona dolarów (około 218 milionów euro). Jest to spowodowane rosnącym odsetkiem pracowników pracujących w domu, dlatego bezpieczne przechowywanie danych staje się coraz ważniejsze. Udział w rynku amerykańskich gigantów technologicznych Amazon, Microsoft i Google szacuje się na 60 procent. Jedynym znaczącym konkurentem poza USA jest chińska grupa Alibaba. OVHcloud twierdzi, że jest liderem na europejskim rynku hostingu. Firma obsługuje 400 000 serwerów w 30 własnych centrach danych.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: