Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

TikTok zwraca się o pomoc do Oracle

 

Według wtajemniczonych chińska grupa technologiczna ByteDance nie chce jednak sprzedać Amerykanom platformy wideo TikTok. Raczej planowane jest partnerstwo z amerykańskim producentem oprogramowania i sprzętu Oracle, aby uniknąć zakazu w USA, a jednocześnie nie złościć chińskiego rządu, poinformowali w niedzielę Reuterowi ludzie dobrze poinformowani. Kilka amerykańskich mediów donosi, że zgodnie z planowanym kontraktem Oracle zostanie partnerem technologicznym ByteDance i przejmie administrację danymi użytkowników TikTok w USA. Oracle jest również zainteresowana udziałem w aktywach TikTok w USA. Jednak media w Chinach piszą, że TikTok nie zostanie sprzedany Microsoft ani Oracle.

W poniedziałek wieczorem Microsoft po raz pierwszy ogłosił,  że jego oferta na zakup TikTok została odrzucona. Gigant Windows od tygodni negocjował kupno  firmy TikTok w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii. Rząd chiński wcześniej ustawił takie przeszkody, aby zablokować taką umowę. Według nowych zasad z końca sierpnia „Technologie informatyczne z personalizacją na podstawie analizy danych” mogą być sprzedawane za granicę m.in. tylko za zgodą rządu. Oprogramowanie TikTok podlega temu opisowi.

Obecnie nie jest jasne, czy rozwiązanie polegające na ustanowienie Oracle jako „partnera technologicznego” na rynku amerykańskim zadowoli prezydenta USA Donalda Trumpa. ByteDance prowadził wcześniej rozmowy pod naciskiem amerykańskiego rządu, aby sprzedać amerykańską spółkę zależną TikTok konsorcjum kierowanemu przez Oracle lub Microsoft.

W zeszłym miesiącu prezydent USA Trump zagroził, że zablokuje popularną aplikację ze względów bezpieczeństwa i ochrony danych, jeśli większość z nich nie trafi w ręce amerykańskiej korporacji. Pierwotnie wyznaczył chińskiemu właścicielowi TikTok ByteDance termin na połowę września. Amerykański Urząd ds. Przeglądu Inwestycji Zagranicznych, CFIUS, musi zatwierdzić umowę. ByteDance i Oracle nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz. Biały Dom odmówił komentarza. Bez umowy TikTok może zakończyć swój żywot w USA.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: