Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościFinanseWiadomości

Deutsche Bank zaskakuje miliardowymi zyskami

Mimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej Deutsche Bank niespodziewanie osiągnął w trzecim kwartale miliardowy zysk. „Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć nasze cele na 2022 r.” – powiedział w środę dyrektor generalny Christian Sewing (52 lata). Menedżer w dalszym ciągu oczekuje 8-procentowego zwrotu z kapitału materialnego, co wcześniej analitycy uważali za nierealne.

Całkowity dochód wzrósł o 15 procent do 6,9 miliarda euro. A optymizm Sewing wynika nie tylko z bulgoczących dochodów. Po części dzięki podwyżce stóp procentowych uważa, że ​​możliwe jest, że całkowite zarobki w tym roku przekroczą poprzednią prognozę 26-27 mld euro.

Biorąc pod uwagę docelowy zwrot, bank w tym roku jest na dobrej drodze: w pierwszych dziewięciu miesiącach zwrot z kapitału rzeczowego wyniósł 8,1 proc. Rok wcześniej osiągnął zaledwie 4,8 proc.

Zyski z bankowości inwestycyjnej wzrosły o 6 procent rok do roku do 2,37 mld euro. Według wtajemniczonych instytut zwalnia jednak kilkudziesięciu bankierów inwestycyjnych w Londynie i Nowym Jorku z powodu słabego biznesu związanego z przejęciami i fuzjami. Bank spodziewa się, że niestabilne rynki kapitałowe będą nadal ciążyć na dochodach banku inwestycyjnego, ale zwrot stóp procentowych zwiększy zyski w działalności związanej z papierami wartościowymi.

Dla inwestorów kwartalne dane Deutsche Banku i kilku innych instytucji europejskich, takich jak Barclays, Unicredit i Santander, które przedstawiły swoje dane w środę, są ważnym wskaźnikiem skutków kryzysu energetycznego, spowolnienia w gospodarce światowej i wzrost głównej stopy procentowej.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: