Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

 

Pomimo braku części i wyższych cen surowców, Daimler Truck , producent ciężarówek i autobusów , znacznie zwiększył zysk w drugim kwartale. Skorygowany wynik operacyjny wzrósł od kwietnia do czerwca o 15 procent do 1,01 miliarda euro, poinformowała w czwartek grupa Dax. Sprzedaż wzrosła o 18 procent do 12,1 miliarda euro, znacznie szybciej niż sprzedaż, która wzrosła o cztery procent do prawie 121 000 pojazdów.

Oprócz wyższych cen spowodowanych utrzymującym się wysokim popytem, ​​przyczynił się do tego rosnąca działalność usługowa oraz pozytywne efekty kursowe. Według danych Refinitiv analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 11,7 mld euro i nieskorygowanego zysku operacyjnego średnio 759 mln euro.

Wynik drugiego kwartału to mocny fundament, wyjaśnił dyrektor generalny Martin Daum. „Teraz chcemy utrzymać tę pozytywną dynamikę w drugiej połowie roku”.

Daimler Truck potwierdził roczną prognozę sprzedaży na poziomie od 48 do 50 miliardów euro (rok poprzedni: 40 miliardów euro) i zwrot ze sprzedaży na poziomie 7 do 9 procent po 6 procentach w roku poprzednim. Perspektywy zależą od skutków wojny na Ukrainie, wyższej inflacji i rosnących stóp procentowych dla światowej gospodarki. Istnieje również niezwykła ilość niepewności z powodu pandemii korony.

Brak półprzewodników, który spowalniał produkcję, powinien tymczasem ustąpić: „Jednak Daimler Truck zakłada, że ​​wąskie gardła w dostawach zmniejszą się w porównaniu do pierwszego półrocza i nie będzie przestojów produkcyjnych ze względu na dostępność gazu”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

AktualnościITWiadomości

70% pracowników branży IT zauważa u siebie wypalenie zawodowe, co dziesiąty cierpi na depresję

AktualnościTechnologieWiadomości

W tym roku w Polsce przybyło 13 proc. jednoosobowych działalności IT - jest ich już blisko 150 tys.

AktualnościWiadomości

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: