Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Czym jest ulga B+R?

 

Na efektywny rozwój przedsiębiorstwa wpływa w znacznym stopniu stosowanie innowacyjnych rozwiązań, które licznie pojawiają się na rynku. Do takich zaliczana jest ulga B+R, pozwalająca przedsiębiorstwom na odliczenie od podatku kosztów działań naukowo-rozwojowych. To dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą zmniejszyć wysokość podatku dochodowego.

Wydatki przeznaczone na działalność naukowo-rozwojową, które są następnie odliczone od podstawy opodatkowania, mogą mieć formę różnych prac, na przykład projektów.

Ulga B+R – co zalicza się do kosztów kwalifikacyjnych?

Aby przedsiębiorstwo zakwalifikowało się do skorzystania z ulgi B+R, powinno spełnić kilka warunków. Ulga natomiast uprawnia do odliczenia kosztów kwalifikacyjnych za rok, w którym zostały poniesione. Do kosztów kwalifikacyjnych, które muszą być wyodrębnione, wyróżnia się m.in.: wydatki związane z użytkowaniem specjalistycznego sprzętu do badań naukowo-rozwojowych, wydatki przeznaczone na uzyskanie opinii i ekspertyz czy realizacji badań naukowych zleconych jednostce zewnętrznej, a także wydatki związane z kupnem potrzebnych materiałów i surowców. W celu zweryfikowania poprawności rozliczeń podatkowych zaleca się natomiast skorzystać z usług audytu podatkowego.

Audyt podatkowy – do czego służy?

Wiele przedsiębiorstw korzysta z usług firmy outsourcingowej przy rozliczeniu podatkowym. Powierzenie zweryfikowania rozliczeń wykwalifikowanym ekspertom ogranicza ryzyko wystąpienia błędów i niedopatrzeń. Audyt podatkowy jest narzędziem, które służy do sprawdzenia czy przedsiębiorstwo prawidłowo stosuje się do przepisów rozliczeń podatkowych. Umożliwia zidentyfikowanie obszarów, w których występuje potencjalne ryzyko podatkowe czy oszacowanie konsekwencji finansowych w przypadku pojawienia się nieprawidłowości.

Jak już zostało wspomniane ulga B+R przyznawana jest przedsiębiorstwom spełniających określone warunki. Zobowiązane są one m.in. do wyodrębnienia kosztów kwalifikacyjnych odliczonych od podatku. Natomiast w poprawnym przeprowadzeniu rozliczeń podatkowych pomoże profesjonalna firma outsourcingowa.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Facebook zmienia szefa technologii

AktualnościWiadomości

TOYOTA GAZOO Racing na Rajdzie Dakar 2022

AktualnościWiadomości

Firmy nie inwestują w narzędzia wspierające pracę zdalną i hybrydową

AktualnościITWiadomości

Packeta pomoże polskim e-commercom w ekspansji zagranicznej

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: