Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZdrowie

Columna Medica – nowoczesny ośrodek na weekendową regenerację po pracy

Ponad 80 proc. Polaków czuje się zmęczonych i nie znajduje energii na swoje pasje, rozwój czy spotkania z bliskimi. 70 proc. ankietowanych ma problem z odczuwaniem ulgi i regeneracją podczas czasu wolnego – wynika z najnowszych badań firmy Human Power. Coraz więcej menedżerów poszukuje odpoczynku dla ciała i duszy podczas weekendów.

Psychiczny wypoczynek na tle przyrody, relaks dla ciała, rozluźnienie – to najczęściej wymieniane czynniki, które mają istotny wpływ na samopoczucie pracujących Polaków – podkreśla Damian Danielski fizjoterapeuta kliniki i hotelu Columna Medica, specjalizującego się m. in w terapii regeneracyjnej

Aż 73% ankietowanych potwierdza, że łatwo wpada w złość, irytuje się czy ma mniej cierpliwości. Na poziom zmęczenia wpływają różne czynniki. Najczęściej nakładają się na siebie czynniki indywidualne, kulturowe i te wynikające ze środowiska pracy. Wielu zapracowanych menedżerów poszukuje pomocy w wysoce specjalistycznych klinikach za granicą. Tymczasem okazuje się, że w Polsce powstaje coraz więcej prywatnych ośrodków regeneracji, które nie tylko dorównują zachodnim placówkom, ale często wyprzedzają je poziomem kadry i sprzętu.

Ośrodki i usługi są wielokrotnie tańsze, zarówno w zakresie usług ambulatoryjnych, jak i pobytowych o najwyższych standardach. Jednym z przykładów nowoczesnego ośrodka jest Columna Medica, klinika regeneracji położona w centralnej Polsce, koło Łodzi. O wysokim poziomie polskiej przekonali się już pacjenci m.in. z Niemiec, Francji czy z Izraela, którzy odbywają długie programy regeneracji i rehabilitacji.

Na miejscu zmęczeni menedżerowie mogą również rozwiązać inny problem – bólu kręgosłupa, będący efektem wymuszonej, stałej pozycji w pracy, obciążającej kręgosłup i prowadzącej do trwałych uszkodzeń. W klinice nie brakuje polskich autorytetów w dziedzinie neurochirurgii takich jak Prof. D. Jaskólski, wybitny polski neurochirurg, specjalizujący się w zabiegach u pacjentów z urazami głowy i kręgosłupa, guzami mózgu. Z kliniką od dawna współpracuje również Dr Bartosz Bryszewski na co dzień pracujący na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii i Onkologii Centralnego Układu Nerwowego UM w Łodzi. Każdy przewlekły ból pleców, stawów czy mięśni wymaga kompleksowej diagnostyki i terapii. Pozwala to nie tylko obniżyć koszty leczenia, ale przede wszystkim ograniczyć zasięg interwencji i w wielu przypadkach uniknąć skomplikowanych zabiegów chirurgicznych – podkreślają specjaliści łódzkiego ośrodka.

Regeneracja to nie tylko odprężenia dla ciała, lecz duszy. W ośrodku prowadzone są zajęcia jogi, QiGonga, aquarobiku w wodzie , ćwiczeń fizycznych pod okiem fizjoterapeutów i profesjonalnych trenerów. Ale odpoczynek to również kulinarna przygoda, którą zapewnia zespół pod wodzą szefa kuchni Marcina Stasiaka.

Klinika oferuje pomoc najlepszych specjalistów rehabilitacji i terapeutów.  można również skorzystać z bogatej oferty kosmetycznej oraz z zabiegów medycyny estetycznej. Hotel doskonale łączy charakter medyczny z relaksacyjnym, a wszystko tutaj jest doskonale przemyślane, od najmniejszego detalu wnętrz aż po bogate pakiety pobytowe.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły