Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Co dziesiąta osoba szuka nowej pracy

 

Sytuacja na rynku pracy ma wpływ na nasze życie. Brak satysfakcji z wykonywanych obowiązków czy ciągłe poszukiwania lepszej oferty to częste wyzwania. OLX Praca przygotowało portal, który wesprze każdego pracownika w radzeniu sobie z codziennymi problemami.

Stopa bezrobocia na koniec grudnia 2019 r. wyniosła 5,2% Mogłoby to wskazywać, że większość z nas nie ma problemów związanych z pracą. Jednak jeśli by brać pod uwagę satysfakcję z aktualnego zatrudnienia, to według 38. edycji „Monitora Rynku Pracy” 19% pracowników ma obojętny stosunek do swojej pracy (nie jest z niej zadowolona, ani niezadowolona), a 6% jest niezadowolonych z aktualnego zatrudnienia. Ten sam raport wykazuje, że 10% z nas aktywnie szuka nowej pracy, a aż 45% rozgląda się za ofertami. Szybkie zmiany na rynku są sporym wyzwaniem dla pracowników. Mimo niewielkiego bezrobocia nie każdy jest usatysfakcjonowany swoją aktualną sytuacją zawodową. OLX Praca stworzyło na portalu praca.olx.pl nową kategorię – dla pracowników, która jest skierowana do wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na pytania związane z pracą i zatrudnieniem.

Jeśli poszukujesz nowej pracy…

Według raportu firmy Lee Hecht Harrison DBM zmiana pracy jest dla większości z nas procesem bardzo trudnym bądź trudnym (59% badanych wskazało te odpowiedzi). Co więcej, co trzecia osoba zwolniona z pracy potrzebuje trzech miesięcy na uzyskanie nowego zatrudnienia. Najwięcej osób, bo aż 23%, potrzebowało 4–6 miesięcy na znalezienie odpowiedniego dla siebie stanowiska. Proces poszukiwania zatrudnienia może być stresujący i czasochłonny, dlatego portal praca.olx.pl pomaga się do niego przygotować. Można tam znaleźć informacje dotyczące tego, co zrobić, żeby właściwie stworzyć dokumenty aplikacyjne, z jakich źródeł informacji na temat ofert korzystać oraz jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, żeby wypaść korzystnie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie prawa Ci przysługują…

Prawo polskie ulega ciągłym zmianom. Według badania Grant Thorntonniejasność i niespójność prawa zostało uznane przez 65% firm za czynnik utrudniający ich funkcjonowanie. Jeśli firmy czują się zagubione w tej kwestii, jak mają sobie radzić pracownicy? Wielu z nas ma wątpliwości względem tego, jak jesteśmy traktowani przez swoich pracodawców oraz jakie prawa nam przysługują. Stąd też na portalu będą pojawiać się odpowiedzi na nurtujące pracowników pytania, jak i informacje na temat zmian w prawie pracy.

Jeśli chcesz rozwijać się zawodowo…

Rozwój zawodowy to rozwój kompetencyjny, a jak wykazuje Deloitte, ewolucja na rynku pracy powoduje, że najbardziej cenione wśród pracowników jest łączenie kompetencji technicznych z miękkimi Niezależnie od stanowiska współpraca z ludźmi, w mniejszym bądź większym stopniu, jest niezbędna, by osiągnąć sukces.

Rozwój zawodowy to też rozwój finansowy. Według badań przeprowadzonych przez Randstad „Monitor Rynku Pracy” na ponad tysiącu badanych aż 54% pracowników dostało w 2019 r. podwyżkę. Finanse, benefity to również istotne czynniki naszej codziennej pracy, dlatego warto poznać możliwości, jakie mamy na rynku.

Jeśli obserwujesz rynek pracy, żeby być na bieżąco…

Wiesz, że pracodawcy poszukują, a jednocześnie mają największy problem ze znalezieniem kompetencji technicznych, menedżerskich czy IT? Warto przekuć tę wiedzę we własny sukces. A czy byłeś świadomy tego, że przewiduje się, iż 65% dzieci urodzonych w 2007 r. będzie wykonywało zawody, które jeszcze nie istnieją, a ludzie będą pracować w przyszłości mniej niż dzisiaj?

– Zmiany na rynku pracy postępują znacznie szybciej niż jeszcze parę lat temu. Wymaga to, zarówno od pracowników, jak i pracodawców, dużej elastyczności i zwinności w działaniu. Wzrost liczby freelancerów, popularność zawodów, które nie istniały jeszcze parę lat temu, np. związane z marketingiem internetowym, czy wzrost płacy minimalnej – żeby zniwelować poczucie zagubienia, warto być na bieżąco – wyjaśnia Anna Janowczyk, Business Development Manager z OLX.

A jak rynek będzie ewoluował w najbliższym czasie? Tego się dowiesz z portalu praca.olx.pl. 

OLX Praca

Praca to jedna z największych kategorii na OLX, to także lider pośród serwisów z ogłoszeniami o pracę w Polsce. W styczniu 2019 r. kategorię Praca odwiedziło ponad 4 mln Realnych Użytkowników, wg danych PBI/Gemius osiągając najwyższy wynik na rynku rekrutacji online. Użytkownicy OLX szukają pracy w 30 kategoriach, w których miesięcznie pojawia się nawet 100 tys. ogłoszeń. OLX Praca to wymarzone miejsce, by znaleźć pracownika… i pracę.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Tak będzie wyglądać nowa fabryka Tesli pod Berlinem

AktualnościWiadomości

Ile jesteśmy skłonni wydać na city break i gdzie najchętniej jedziemy?

AktualnościWiadomości

Oracle Autonomous Database dostępny w centrach przetwarzania danych klientów

AktualnościWiadomości

Przedsiębiorcy liczą na progospodarcze inicjatywy prezydenta

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: