Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Chiny łagodzą ograniczenia związane z koronawirusem

W walce z pandemią koronową Chiny nieco złagodziły surowe środki anty-Covid. Rada Państwa ogłosiła w środę w Pekinie nowy dziesięciopunktowy plan złagodzenia kwarantanny, testów PCR i blokad. W przyszłości Chiny zezwolą na kwarantannę w domu w przypadku łagodnych przypadków korony. W przypadku infekcji bezobjawowych i łagodnym przebiegu choroby można było izolować się w domu i leczyć samodzielnie – poinformowała w środę NFZ. Jeśli ich stan się pogorszy, mogą sami udać się do wyznaczonych przychodni.

W przyszłości nie może być żadnych ograniczeń w poruszaniu się na obszarach innych niż obszary wysokiego ryzyka. Zgodnie z zapowiedzią Komisji nie powinno dojść do utraty produkcji ani pracy. W przyszłości obszary wysokiego ryzyka musiałyby zostać dokładniej określone i mogą dotyczyć poszczególnych budynków lub tylko jednego piętra. Podczas podróży negatywny test nie jest już potrzebny.

Kraj chce również ograniczyć zakres i częstotliwość testów PCR. Negatywny wynik testu PCR nie będzie już generalnie potrzebny w przyszłości – z wyjątkiem personelu szkół podstawowych i średnich, placówek medycznych, domów opieki lub domów dziecka. Ważne organy państwowe, duże firmy i inne instytucje specjalne mogły nadal działać według własnych planów prewencyjnych. Masowe testy były jednym z kamieni węgielnych polityki rządu chińskiego przeciwko Covid-19.

W Chinach osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covida, musiały poddać się kwarantannie w centralnych placówkach rządowych. Całe miasta i dzielnice zostały otoczone kordonem po pozytywnych testach koronowych, co miało poważne konsekwencje dla gospodarki.

Od listopadowych zamieszek rząd coraz bardziej odchodzi od środków ze względu na surowe ograniczenia związane z pandemią. W związku z protestami kilka dużych miast, takich jak Pekin i Szanghaj, ostatnio złagodziło obostrzenia związane z pandemią.

„Ta zmiana polityki to duży krok naprzód” – skomentował Zhiwei Zhang, główny ekonomista w Pinpoint Asset Management. „Zakładam, że Chiny całkowicie ponownie otworzą swoje granice najpóźniej do połowy 2023 roku”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: