Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Chiński inwestor usuwa Kukę z giełdy

 

Pięć lat po kontrowersyjnym przejęciu augsburskiego producenta robotów Kuka chiński inwestor Midea chce usunąć niemiecką spółkę z giełdy. Kuka ma w przyszłości wyrosnąć poza giełdę – przy wyższych nakładach na badania i rozwój.

Kuka żegna się z giełdą. Firma poinformowała we wtorek, że wszczęto tzw. proces wyciszania. Ponieważ właściciel Midea posiada już ponad 95 procent akcji Kuka, chińska grupa może przejąć akcje pozostałych inwestorów w zamian za odprawę. Midea kupiła zdecydowaną większość akcji Kuka w 2016 roku . Wejście producenta AGD do niemieckiej firmy modelarskiej wywołało wiele dyskusji w polityce w Berlinie i Brukseli.

Kuka i Midea dążą obecnie do wzrostu poza rynkiem akcji w nadchodzących latach. W Augsburgu inwestycje w badania i rozwój powinny wzrosnąć o co najmniej 15 proc. w porównaniu z rokiem bieżącym do 2025 r., jak podała firma.

Po załamaniu spowodowanym kryzysem Corona, Kuka chce osiągnąć w tym roku sprzedaż na poziomie 3,1 mld euro i zaksięgować zysk przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) w wysokości około 60 mln euro. Po ogłoszeniu wykupu akcji Kuka cena akcji Kuka wzrosła we wtorek o około 16 procent, do ponad 78 euro.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rynek samochodowy nadal słabnie

AktualnościGiełdaWiadomości

Allianz zachwyca akcjonariuszy

AktualnościinnowacjeWiadomości

To najbardziej innowacyjne firmy średniej wielkości w Niemczech

AktualnościWiadomości

Były austriacki kanclerz Kurz wycofuje się z polityki

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: