Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

BP werbuje najlepszych managerów od konkurentów

Brytyjski gigant naftowy BP reorganizuje zarządzanie dywizją, aby wzmocnić swoją działalność w zakresie morskiej energii wiatrowej . Od początku roku firma energetyczna pozyskała wielu top managerów spośród swoich branżowych konkurentów Orsted, Iberdrola i RWE .

Po tym, jak dyrektor generalny Bernard Looney (52 l.) miał już w zeszłym roku najwyższej klasy nabytki z Anją-Isabel Dotzenrath (56 l.) , teraz do BP dołącza wielu innych dyrektorów z konkurencji. Dotzenrath dołączył do BP jako dyrektor zarządzający RWE Renewables i będzie kierował strategią BP w dziedzinie energii odnawialnej jako szef biznesu gazowego i niskoemisyjnego.

Ponadto Dotzenrath sprowadził do domu Matthiasa Bausenweina (46 l.). Po dziewięciu latach pracy w Orsted, światowym liderze w morskiej energetyce wiatrowej, manager dołączył w sierpniu do BP, aby kierować działem morskiej energii wiatrowej. Pozyskiwaniem talentów w dziale morskiej energetyki wiatrowej zajmie się Dave Vinton, który również dołączył z Orsted na początku tego roku.

Nowym Chief Technology Officer (CTO) zostanie Alfonso Montero Lopez, który po dwunastu latach pracy w hiszpańskim koncernie energetycznym Iberdrola przenosi się do brytyjskiego konkurenta z branży. Dotzenrath zwerbował również jednego ze swoich starych kolegów z RWE. Richard Sandford , były dyrektor RWE Renewables, dołączył do BP w lipcu, aby kierować biznesem morskiej energii wiatrowej w Wielkiej Brytanii.

Dodatki są wyczynem dla notowanej na giełdzie w Wielkiej Brytanii firmy energetycznej, ponieważ konkurencja o talenty w dziedzinie energii odnawialnej jest zacięta.Odchodząc od tradycji koncernu naftowego, BP realizuje jedne z najbardziej ambitnych celów w zakresie zielonej energii w światowym przemyśle naftowym i gazowym.

Odkąd Looney został dyrektorem generalnym w lutym 2020 r., zobowiązał się do dziesięciokrotnego zwiększenia inwestycji w projekty niskoemisyjne oraz do zbudowania lub nabycia 50 gigawatów energii odnawialnej do 2030 r. W ciągu dwóch lat BP przeszło od braku morskich projektów wiatrowych do jednego z rurociągiem o mocy ponad 10 gigawatów. W lutym tego roku Looney powiedział Financial Times , że dotychczas do BP dołączyło 36 dyrektorów wyższego szczebla z firm, w tym Tesla , Vodafone, 7-Eleven i Toyota Research Institute.

Dział morskiej energetyki wiatrowej BP zatrudnia około 200 osób. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat liczba pracowników wzrośnie do 800, a ponad połowa zespołu prawdopodobnie zostanie zatrudniona z innych firm, powiedział Bausenwein.

Jednak ropa naftowa i gaz nadal dominują w przychodach i nakładach inwestycyjnych firmy. W tym miesiącu BP odnotowało zysk w trzecim kwartale w wysokości 8,2 miliarda dolarów, który prawie w całości można przypisać węglowodorom. Inwestycje w pięć segmentów biznesowych firmy – biopaliwa, wygody (stacje benzynowe i artykuły spożywcze), infrastrukturę ładowania, energię odnawialną i wodór – mają stanowić 40 procent całkowitych inwestycji do 2025 roku.

Jednak branża energetyki wiatrowej stoi w obliczu „trudnych czasów” w związku z problemami z łańcuchem dostaw i rosnącymi kosztami. Pomimo dużego popytu na morskie turbiny wiatrowe, europejscy producenci turbin ogłosili w ostatnich tygodniach redukcje zatrudnienia. Uszkodzona została również spółka zależna Siemensa , Siemens Energy , dyrektor generalny Christian Bruch (52 l.) stoi przed prawie niemożliwą do wykonania misją, jak pokazuje wewnętrzny raport .

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

BlackRock inwestuje w start-up zajmujący się energią słoneczną 200 milionów euro

AktualnościWiadomości

Meta nie chce już płacić firmom medialnym za wiadomości

AktualnościTechnologieWiadomości

Volocopter otrzymuje zielone światło do produkcji seryjnej

AktualnościWiadomości

Docenianie to najskuteczniejszy sposób motywowania pracowników

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: