Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

BP werbuje najlepszych managerów od konkurentów

Brytyjski gigant naftowy BP reorganizuje zarządzanie dywizją, aby wzmocnić swoją działalność w zakresie morskiej energii wiatrowej . Od początku roku firma energetyczna pozyskała wielu top managerów spośród swoich branżowych konkurentów Orsted, Iberdrola i RWE .

Po tym, jak dyrektor generalny Bernard Looney (52 l.) miał już w zeszłym roku najwyższej klasy nabytki z Anją-Isabel Dotzenrath (56 l.) , teraz do BP dołącza wielu innych dyrektorów z konkurencji. Dotzenrath dołączył do BP jako dyrektor zarządzający RWE Renewables i będzie kierował strategią BP w dziedzinie energii odnawialnej jako szef biznesu gazowego i niskoemisyjnego.

Ponadto Dotzenrath sprowadził do domu Matthiasa Bausenweina (46 l.). Po dziewięciu latach pracy w Orsted, światowym liderze w morskiej energetyce wiatrowej, manager dołączył w sierpniu do BP, aby kierować działem morskiej energii wiatrowej. Pozyskiwaniem talentów w dziale morskiej energetyki wiatrowej zajmie się Dave Vinton, który również dołączył z Orsted na początku tego roku.

Nowym Chief Technology Officer (CTO) zostanie Alfonso Montero Lopez, który po dwunastu latach pracy w hiszpańskim koncernie energetycznym Iberdrola przenosi się do brytyjskiego konkurenta z branży. Dotzenrath zwerbował również jednego ze swoich starych kolegów z RWE. Richard Sandford , były dyrektor RWE Renewables, dołączył do BP w lipcu, aby kierować biznesem morskiej energii wiatrowej w Wielkiej Brytanii.

Dodatki są wyczynem dla notowanej na giełdzie w Wielkiej Brytanii firmy energetycznej, ponieważ konkurencja o talenty w dziedzinie energii odnawialnej jest zacięta.Odchodząc od tradycji koncernu naftowego, BP realizuje jedne z najbardziej ambitnych celów w zakresie zielonej energii w światowym przemyśle naftowym i gazowym.

Odkąd Looney został dyrektorem generalnym w lutym 2020 r., zobowiązał się do dziesięciokrotnego zwiększenia inwestycji w projekty niskoemisyjne oraz do zbudowania lub nabycia 50 gigawatów energii odnawialnej do 2030 r. W ciągu dwóch lat BP przeszło od braku morskich projektów wiatrowych do jednego z rurociągiem o mocy ponad 10 gigawatów. W lutym tego roku Looney powiedział Financial Times , że dotychczas do BP dołączyło 36 dyrektorów wyższego szczebla z firm, w tym Tesla , Vodafone, 7-Eleven i Toyota Research Institute.

Dział morskiej energetyki wiatrowej BP zatrudnia około 200 osób. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat liczba pracowników wzrośnie do 800, a ponad połowa zespołu prawdopodobnie zostanie zatrudniona z innych firm, powiedział Bausenwein.

Jednak ropa naftowa i gaz nadal dominują w przychodach i nakładach inwestycyjnych firmy. W tym miesiącu BP odnotowało zysk w trzecim kwartale w wysokości 8,2 miliarda dolarów, który prawie w całości można przypisać węglowodorom. Inwestycje w pięć segmentów biznesowych firmy – biopaliwa, wygody (stacje benzynowe i artykuły spożywcze), infrastrukturę ładowania, energię odnawialną i wodór – mają stanowić 40 procent całkowitych inwestycji do 2025 roku.

Jednak branża energetyki wiatrowej stoi w obliczu „trudnych czasów” w związku z problemami z łańcuchem dostaw i rosnącymi kosztami. Pomimo dużego popytu na morskie turbiny wiatrowe, europejscy producenci turbin ogłosili w ostatnich tygodniach redukcje zatrudnienia. Uszkodzona została również spółka zależna Siemensa , Siemens Energy , dyrektor generalny Christian Bruch (52 l.) stoi przed prawie niemożliwą do wykonania misją, jak pokazuje wewnętrzny raport .

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany modeli i słaba sprzedaż zmniejszają zyski Porsche

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Toyota ogłasza wykup akcji za miliard dolarów

AIAktualnościITWiadomości

SAP ze wzrostem zysków – ale redukcje etatów stają się coraz droższe

AktualnościWiadomości

Harris zebrała 81 milionów dolarów w 24 godziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły