Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościGospodarkaTechnologieWiadomości

BASF Polska nagrodzona za innowacyjne rozwiązania podczas Konferencji Nafta/Chemia 2015

 

Firma otrzymała nagrodę w kategorii „Reakcje/Innowacje”, przyznawaną za najbardziej znaczące innowacje w przemyśle chemicznym w ostatnich latach. Wyniki konkursu ogłoszono 9 grudnia w Warszawie, podczas konferencji „Czas Innowacji. Nafta/Chemia 2015”. Rolę i znaczenie innowacji dla firmy chemicznej podkreślił również Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska, biorąc udział w panelu dyskusyjnym „Inwestycje i Innowacje”.

Celem konkursowych zmagań było wyłonienie 10 najciekawszych i najbardziej znaczących rozwiązań, zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat w działających w Polsce firmach chemicznych i naftowych. Przy ocenie zgłoszonych do konkursu produktów przeanalizowano następujące kryteria:

  • innowacyjność, nowatorstwo, niepowtarzalność; stopień „polonizacji” – związania produktu z polską myślą naukową; biznesową efektywność rozwiązania; wpływ produktu na kondycję i konkurencyjność firmy.

Rada Konkursu wyróżniła BASF Polska za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów BASF — zmiennofazowy materiał o nazwie Micronal®. Produkt ten składa się z woskowych mikrokapsułek, które mogą by osadzone w materiałach do wykańczania stropów i ścian. Ich zadaniem jest pochłanianie nadwyżki ciepła ze środowiska oraz jego kumulacja, a następnie oddawanie go z powrotem do atmosfery. Głównym celem tej technologii jest ograniczenie znacznych wahań temperatury. Do kluczowych korzyści płynących z zastosowania technologii Micronal® zaliczono również ochronę środowiska naturalnego, gdyż wykorzystanie tego produktu powoduje zmniejszenie zużycia energii, a co za tym idzie redukcję emitowanego dwutlenku węgla.

Reakcje/Innowacje to tegoroczna odsłona cyklicznego konkursu, który tradycyjnie towarzyszy obradom podczas konferencji Nafta/Chemia. W tym roku tematyka konkursu jest odpowiedzią na jeden z najważniejszych trendów branży chemicznej, czyli skupieniu na inwestycjach w innowacyjne rozwiązania.

Reprezentanci_wyroznionych_firm_Reakcje_Innowacje_2015

Tylko w 2014 roku BASF zgłosił blisko 1.200 patentów, dzięki czemu po raz kolejny został najbardziej innowacyjną firmą w branży chemicznej. Pragniemy wprowadzać te innowacje również na rynek polski. Dlatego tak cenna jest dla nas ta nagroda. Dla BASF to dowód na to, że w polskim przemyśle chemicznym jest wiele miejsca na najbardziej nowatorskie rozwiązania i wielu Partnerów, którzy chcą je wspólnie z nami wdrażać” – powiedział Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Wokół podobnej tematyki zogniskowane zostały również główne debaty panelowe tegorocznej, XI już konferencji „Czas innowacji. Nafta/Chemia 2015”. W jednej z nich – „Inwestycje i innowacje” wziął udział Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska. Podczas panelu poruszono między innymi kwestie innowacji jako sposobu na zapewnienie konkurencyjności firmy; nowoczesnych rozwiązań produktowych i technologicznych zapewniających efektywność procesów produkcyjnych; metod służących zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla czy korzyści płynących ze współpracy biznesu i nauki. Wśród zaproszonych do debaty gości znaleźli się przedstawiciele i eksperci z największych firm chemicznych w Polsce. Dyskusja moderowana przez Jerzego Majchrzaka, Dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki pozwoliła na zdefiniowanie aktualnych potrzeb branży chemicznej oraz podsumowanie najbardziej istotnych rozwiązań wdrożonych w ostatnich latach przez firmy chemiczne działające na polskim rynku.

Od_lewej_-_Andreas_Gietl_dyrektor_zarzadzajacy_BASF_Pols

Wydarzenie organizowane przez Grupę PTWP od lat gromadzi czołowych przedstawicieli branży naftowej i chemicznej, ekspertów i polityków, a poruszane tematy są kluczowe nie tylko dla polskiej nafty i chemii, ale dla całej polskiej gospodarki.

Firma BASF, w ramach obchodów swojego 150-lecia w bieżącym roku, koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach, które mają być odpowiedzią na najważniejsze wyzwania ludzkości, dotyczące trzech głównych obszarów: życia w miastach, inteligentnej energii (przewodniego tematu świętowania w Polsce) oraz żywności. Wkład wnoszony przez firmę najlepiej odzwierciedla jej misja: „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju”.

Polecane artykuły
AktualnościCovid-19Wiadomości

Jak pandemia zmieniła sposób spędzania wolnego czasu

Aktualnościhome officeWiadomości

Powrót do pracy z biura po długiej przerwie – jak nie stracić efektywności?

AktualnościWiadomości

Ceny surowców to ryzyko biznesowe numer 1

AktualnościFinanseWiadomości

W rok z lokat wyparowało 80 miliardów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: