Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościTechnopolisWiadomościZarządzanie

W 2015 Samsung doceniony za innowacje

 

Piąta pozycja w rankingu World’s 50 Most Innovative Companies 2015, 38 nagród Innovation Award International Consumer Electronics Show 2016 – to tylko wybrane wyróżnienia, jakimi w ostatnich dwunastu miesiącach, została uhonorowana firma Samsung. Innowacyjność firmy została doceniona, globalnie i lokalnie, nie tylko w zakresie technologicznego zaawansowania oferowanych produktów, ale przede wszystkim na płaszczyźnie prowadzenia biznesu.

W 10. edycji rankingu Most Innovative Companies 2015 przygotowywanego przez międzynarodową firmę doradztwa strategicznego The Boston Consulting Group, Samsung znalazł się w gronie najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie. Wysokie piąte miejsce, a pierwsze wśród firm z Azji, to rezultat pozytywnych opinii i wysokiej oceny 1500 top menadżerów i członków zarządów firm ze wszystkich sektorów oraz regionów świata. Wśród kluczowych mechanizmów, za które została wyróżniona firma znalazły się: szybkość działania, wykorzystanie technologii. umiejętność „rozpychania się” na rynku, ale przede wszystkim efektywność procesów – krótkie cykle i nowatorskie podejście do zarządzania oraz zachęty dla pracowników do tworzenia innowacji.

W 2015 roku firma zdobyła również 38 prestiżowych nagród – Innovation Award CES 2016, które są wyrazem uznania dla znakomitego wzornictwa i najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w produktach elektroniki użytkowej. Wśród wyróżnień w 18 kategoriach, które w tym roku otrzymał Samsung, aż trzy to najważniejsze nagrody Best of Innovation, przyznane przez jury złożone z niezależnych specjalistów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, inżynierów i dziennikarzy.

Samsung otrzymuje szereg nagród za nowatorskie i rewolucyjne technologie wykorzystywane w oferowanych produktach, ale również za innowacyjne rozwiązania stosowane w biznesie. Firma doceniana jest nie tylko przez konsumentów, ale również przez przedstawicieli branży, świata nauki, gospodarki oraz władz, którzy cenią nasze zaangażowanie w obszarze innowacyjności – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Innowacje – myśl globalnie, działaj lokalnie

Samsung, jako siła napędowa globalnej innowacyjności jest również aktywny na lokalnych rynkach. Już od niemal 20 lat firma wspiera polską gospodarkę, rozwija technologie i inwestuje w kapitał społeczny. Polska jako lider przemian europejskich o stabilnej gospodarce, otwartej na innowacje i nowe technologie, od lat stanowi dla Samsung jeden z najważniejszych i najbardziej perspektywicznych rynków. Zaangażowanie firmy na polskim rynku zostało docenione w maju 2015 roku, gdy przedstawiciele firmy w Polsce, otrzymali z rąk Wicepremiera i Ministra Gospodarki, specjalne wyróżnienia, które potwierdzają wybitne osiągnięcia w sferze innowacji, rozwoju i promocji polskiego przemysłu, wdrażania nowych technologii, prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej oraz stosowanie efektywnych metod zarządzania.

Samsung w Polsce angażuje się również w wiele inicjatyw wspierających innowacyjność wśród różnych grup społecznych. Poza realizacją nowatorskich programów edukacyjny w mijającym roku firma dołączyła do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie szeroko rozumianego dobrobytu Polaków i wykorzystanie ich ogromnego potencjału. Samsung wspiera działania koalicji na płaszczyźnie zmian społecznych i gospodarczych. Wspólna polityka firm i instytucji ma wpłynąć na poprawę poziomu życia w Polsce oraz umożliwić wykorzystanie potencjału kraju na całym świecie.

Podstawą funkcjonowania firmy, ale też każdego państwa są ludzie, ich kreatywność, zdolności i otwartość na nową wiedzę. Innowacje zaś powinny być tworzone i wykorzystywane z myślą o ludziach. Właśnie dlatego chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami na polu tworzenia, adaptacji i wdrażania innowacji z przedstawicielami społeczności lokalnych – dodał Olaf Krynicki.

Polecane artykuły
AktualnościCovid-19Wiadomości

Jak pandemia zmieniła sposób spędzania wolnego czasu

Aktualnościhome officeWiadomości

Powrót do pracy z biura po długiej przerwie – jak nie stracić efektywności?

AktualnościWiadomości

Ceny surowców to ryzyko biznesowe numer 1

AktualnościFinanseWiadomości

W rok z lokat wyparowało 80 miliardów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: