Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Audi nie opracowuje już nowego silnika spalinowego

Szef Audi Markus Duesmann ogłosił zaprzestanie produkcji silników benzynowych i wysokoprężnych ze skutkiem natychmiastowym. „Plany UE dotyczące jeszcze surowszej normy emisji spalin Euro 7 są ogromnym wyzwaniem technicznym, a jednocześnie przynoszą niewielkie korzyści dla środowiska. To bardzo ogranicza silnik spalinowy” – powiedział Duesmann z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. „Nie będziemy już opracowywać nowego silnika spalinowego, ale dostosujemy nasze istniejące silniki spalinowe do nowych wytycznych dotyczących emisji”.

Duesmann wstrzymał już poszczególne projekty i przestawił dział rozwoju i całą firmę na elektryfikację. Jednak Audi nie wydało jeszcze ostatecznego oświadczenia o wyjściu.

W ciągu pięciu lat Audi chce zaoferować 20 modeli elektrycznych. Po dużym SUV-ie E-tron i drogim samochodzie sportowym E-tron GT , w kwietniu pojawi się mały SUV Q4 E-tron, który będzie „przystępny cenowo dla wielu osób i wejdzie w e-mobilność w Audi”. Będzie „dobrze się sprzedawał i zapewniał znaczną liczbę w sprzedaży” – powiedział Duesmann. Audi będzie przestrzegać wartości granicznych UE związanych z wysokimi karami.

Szef Audi był sceptyczny co do pokazu samochodowego IAA zaplanowanego we wrześniu w Monachium : „Chciałbym, żeby był taki w planowanym terminie i formacie” – powiedział Duesmann. „Ale pandemia jest tak nieprzewidywalna, że ​​szczerze mówiąc, moja pewność siebie jest obecnie ograniczona”.

Oprac.

Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: