Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseFunduszeGospodarkaWiadomości

Artnews S.A. przekroczy prognozy finansowe w 2015

 

Artnews S.A. przekroczy prognozy finansowe w 2015 jako efekt rozwoju organicznego i przejęcia serwisów mediowych od BMP Holdings LLC 

Artnews S.A., polska spółka będąca w trakcie procesu przejęcia przez wydawnictwo amerykańskiego miliardera Petera F. Branta zamierza ogłosić 53% wzrost przychodów za sześć pierwszych miesięcy 2015 roku. Całkowite przychody roczne mają wzrosnąć z 29 do 35 mln PLN. To głównie efekt konsolidacji serwisów mediowych BMP Holdings LLC, należących do koncernu wydawniczego P.Branta.(1)

Dzięki bardzo dobrym wynikom uzyskanym przez wszystkie jednostki biznesowe Artnews S.A., spółka poprawiła rentowność w Stanach Zjednoczonych i zamierza ogłosić 53% wzrost przychodów w 1 połowie 2015 r. w porównaniu do tego samego okresu 2014 r. (do 14,3 mln PLN)*.

Artnews S.A. Jednocześnie podnosi prognozę wyników za cały rok 2015. Podniesienie prognozy jest przede wszystkim wynikiem transakcji (obecnie w trakcie realizacji) z BMP Holdings LLC („BMP Assets”) i przejęcia (warunkowego) serwisów mediowych poświęconych sztuce, które mają zostać skonsolidowane w Q4 2015 r.

Artnews S.A. spodziewa się zwiększenia przychodów w roku 2015 z 29 mln PLN do 35 mln PLN, i zmiany ujemnej wartości wskaźnika EBITDA 1,9 mln PLN na dodatnią wartość EBITDA w wysokości przynajmniej 3 mln PLN (włączając konsolidację nowo przejętych serwisów mediowych od BMP Holdings, LLC)

Zmiana prognoz wyników jest również efektem bardzo dynamicznego rozwoju obecnych biznesów Artnews S.A.:

  1. Wzrostu odbiorców treści cyfrowych magazynu ARTnews, których liczba przekroczyła w czerwcu ponad 1 milion unikalnych użytkowników miesięcznie co przełożyło się na wzrost zysków. Wynik ten stanowi sześciokrotny wzrost w porównaniu do tego samego okresu w roku 2014.
  1. Skate’s – wywiadownia rynku sztuki, zakończyła realizację 16 projektów w obszarze badań i dostosowywania danych, które przyniosły 17% przychodów ze sprzedaży i 32% zysku brutto generowanych przez spółkę Artnews S.A. w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2015.

 

 

[1] Przejęcie jest w trakcie realizacji i podlega zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie oraz spełnieniu się warunków zamykających

* Ostateczne, skonsolidowane wyniki Artnews SA. zostaną opublikowane w dniu 14.08.2015 r.

 

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

AktualnościWiadomości

Czy ERP to tylko planowanie zasobów przedsiębiorstwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: