Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

LifestyleTechnopolisWiadomości

Apple najbardziej innowacyjną firmą świata

 

Najbardziej innowacyjne firmy na świecie
Tradycyjnie juz pod koniec roku The Boston Consulting Group (BCG) wybiera 50 najbardziej innowacyjnych firm świata przepytując 1500 top managerów światowych.   Pierwsza dziesiątka nie była dla nikogo zaskoczeniem ale zdziwienie wzbudzili ankietowani managerowie, zwłaszcza ich wypowiedzi pełne samokrytyki. 40 procent ankietowanych przyznało, że nie było w stanie w zarządzanych przez siebie firmach wprowadzić innowacyjnych rozwiązań a 13 procent innowacje uznało za uciążliwe.
Istotnym jest, że w krajach anglosaskich pojęcie innowacyjności ma bardzo szeroki znaczenie i dotyczy usług, modeli biznesowych, współpracy z klientami a w wielu krajach to jest po prostu nowy produkt.
Kto chce być naprawdę innowacyjny, musi pracować na  wielu frontach – co nie zawsze było łatwe, zwłaszcza w dużych korporacjach o ogromnych strukturach. Niektóre z tych kolosów innowacyjny program chcą realizować poprzez własne  start-upy, ale nie do końca się to udaje. O tych porażkach firmy tez nie chcą informować opinie publiczna.
Od 2005 roku BCG dokonuje wyboru najbardziej innowacyjnych firm na świecie.  W tym roku zespół złożony z 1500 konsultantów – managerów wybrał, mając na uwadze zyski akcjonariuszy, wzrost przychodów i dochodów, wzrost prowizji ponownie za najbardziej innowacyjna firmę świata uznał kalifornijski Apple.  W pierwszej pięćdziesiątce znalazło się 39 firm notowanych najwyżej też w zeszłym roku.  W rankingu dominują firmy z branży teleinformatycznej – w pierwszej dziesiątce jest ich aż siedem.  Wśród 11 beniaminków znajduje się Yahoo, Hitachi, Oracle i chiński producent smart fonów Huawei.  W przypadku tego ostatniego nie obyło się bez zgrzytów –  Apple oskarżyło Huawei o kopiowanie produktów jego firmy.
Za bardzo innowacyjny BCG uznało niemieckich producentów samochodów (cztery firmy w pierwszej 50).  Znakomita reputacja niemieckich samochodów na świecie jest powszechnie znana, co w dużym stopniu zasługa rozwiązań innowacyjnych przemysłu motoryzacyjnego, chociaż ogranicza je ostatnio program ciecia kosztów.  Jedynie amerykański producent samochodów o napędzie elektrycznym Tesla uchodzi za bardziej innowacyjny niż marki Made In Germany.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Firmy inwestują w innowacje, ale nie wykorzystują zewnętrznego wsparcia finansowego

AktualnościWiadomości

5 czynników, które wpływają na wydajność pracowników

AktualnościWiadomości

Checkpoint Systems prezentuje przełomowe rozwiązania technologiczne na targach EuroShop 2020

AktualnościWiadomości

Jak najwięksi w Polsce walczą o reputację i jak przygotować się na przyszłość?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: