Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Amazon wchodzi w biznes leków online

 

Największy na świecie sprzedawca internetowy atakuje amerykański rynek leków. Amazon wkracza na rynek sprzedaży wysyłkowej z lekami na receptę i wywiera ogromną presję na konkurencję.

Internetowy gigant  Amazon  ogłosił powstanie apteki wysyłkowej. Nowa usługa „Amazon Pharmacy” pozwoli w przyszłości klientom w Stanach Zjednoczonych zamawiać leki na receptę, jak ogłosiła firma we wtorek w Seattle.

Na giełdzie ruch ten wywarł presję na główne amerykańskie sieci drogeryjne i apteczne CVS HealthWalgreens i Rite Aid. Akcje trzech amerykańskich gigantów straciły we wtorek od ośmiu do dwunastu procent przed rozpoczęciem handlu na Wall Street. Spadły również udziały konkurentów z USA – Cardinal Health , McKesson i europejskiej apteki sklepowej . Z drugiej strony, akcje Amazona wzrosły o 2,5 proc. przed IPO. Nowa oferta sprzedaży wysyłkowej wprowadza na rynek powiew świeżości – piszą analitycy domu maklerskiego Evercore ISI. „Jak dotąd konsumenci nie są zadowoleni z wysyłki leków na receptę, ponieważ usługa jest słaba”.

Przygotowany do wejścia od lat

Od dawna było jasne, że Amazon celował w ogromny rynek farmaceutyczny w USA. Grupa od lat przygotowywała się do ataku, a w 2018 roku przejęła Pillpack apteki internetowej.

Amazon oferuje porównania cen przy zakupie leków za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji. Ponadto klienci mogą wybierać między opcją współpłacenia dla osób ubezpieczonych a ofertą zniżkową dla członków Prime, jeśli leki mają być opłacane prywatnie bez ubezpieczenia. Amazon przejął aptekę internetową Pillpack w 2018 roku i w ciągu ostatnich dwóch lat zapewnił więcej państwowych licencji na wysyłanie recept lekarskich w Stanach Zjednoczonych. 

Pandemia koronawirusa wpłynęła na działalność sklepów internetowych na całym świecie. W miarę ograniczeń coraz więcej osób zamawia z domu, aby uniknąć kontaktów i ryzyka infekcji w sklepach. W przyszłości również rynek farmaceutyczny mógłby na tym skorzystać. Według badacza rynku JDPower, zamówienia na leki online nadal są akceptowane.

 

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: