Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Amazon buduje własne lotnisko za 1,5 miliarda dolarów

 

Amerykański gigant Amazon on-line wkrótce będzie tworzył kompleksowe centrum logistyczne. Właściciel internetowego giganta miliarder Jeff Bezos  chca w ten sposób uniezależnić się od innych podmiotów i wziąć cały łańcuch sprzedaży we własne ręce.

I tak w Kentucky Amazon chce teraz  rozbudować  lotnisko cargo za 1,5 mld euro. Do tego zostało wybrane  lotnisko Cincinnati w północnej części stanu Kentucky. Sam Amazon nie podał kosztu inwestycji ale zrobiła to firma,  która ma realizować tę inwestycję, którą wstępnie oszacowano na  1,49 mld dolarów (1,39 mld euro).

Według  amerykańskich tech-blogów Recode Amazon otrzymał już pozwolenie na dzierżawę  terenu wielkości  około 360 hektarów. Amazon ogłosił, że utworzy  2000 nowych miejsc pracy.

Internetowy gigant dołączy do takich gigantów logistycznych jak UPS i FedEx oraz tradycyjnych operatorów świadczących usługi pocztowe.

W ubiegłym roku, Amazon zawarł już umowy z firmami logistycznymi i posiada samoloty pod nazwą Prime Air.

Dodatkowo, Amazon inwestuje również w sieć  własnych samochodów ciężarowych, aby przewozić towary między magazynami w USA. Ponadto Grupa przygotowuje się do wejścia w morski  transport towarowy.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

Debata Managera: Sztuczna inteligencja – obalanie mitów

AktualnościWiadomości

Netflix zmaga się z konkurencją

AktualnościWiadomości

Jacy fachowcy są poszukiwani

AktualnościWiadomości

Jaki potencjał widzą inwestorzy nad Wisłą

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: