Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseGiełdaWiadomości

Akcjonariusze zatwierdzają połączenie Artnews / Art in America

 

Nowojorska spółka BMP Media Holdings LLC jest na najlepszej drodze, aby w wyniku transakcji połączenia o wartości 144M PLN (38,6M USD), stać się większościowym akcjonariuszem spółki Artnews S.A..

BMP Media Holdings LLC, nowojorska spółka mediowa należąca do Petera M. Branta, nabędzie około 60% spółki Artnews S.A., za łączną cenę ok. 17 milionów USD, z czego około 14 milionów USD zostanie zapłacone w formie niepieniężnego wkładu aktywów. Aktywa wniesione przez BMP Media Holdings LLC będą obejmować między innymi 100% udział własnościowy w magazynie Art in America, będącym największym konkurentem dla Artnews Magazine w USA, oferującym magazyny drukowane jak i platformy cyfrowe.

Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy Artnews S.A., które odbyło się w dniu dzisiejszym, zaakceptowało transakcję i wyraziło zgodę na emisję 3.412.903 nowych akcji, które objęte zostaną wkładem gotówkowym w kwocie 2,69 PLN za jedną akcję przez specjalistycznego inwestora działającego na rynku sztuki Skate Capital Corp., który jest obecnie akcjonariuszem spółki Artnews S.A., oraz emisję 25.531.132 nowych akcji na rzecz BMP Media Holdings LLC, które zostaną objęte w zamian za wkład niepieniężny w postaci aktywów należących przez BMP Media Holdings LLC. Jednocześnie pierwotni inwestorzy, którzy sfinansowali przekształcenie Artnews S.A. tj. Redline Capital Management i Skate Capital Corp., zakończą proces częściowego wyjścia z inwestycji, pozostając mniejszościowymi akcjonariuszami w Artnews S.A.. Przy cenie 2,69 PLN za jedna akcję, uzgodnionej w związku z komponentem gotówkowym podwyższenia kapitału spółki Artnews S.A. zatwierdzonym przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Artnews S.A., wycena spółki po połączeniu wyniesie 144.3 mln PLN lub odpowiednio 38,6 miliona USD.

Aktywa BMP Media Holding wnoszone do Artnews S.A. obejmują 100% udziałów własnościowych w publikacjach drukowanych i serwisach cyfrowych magazynów Art in America, The Magazine Antiques i Modern.

Zgodnie z założeniami, spółka Artnews S.A. zamierza zamknąć transakcję z BMP Media Holdings LLC w październiku 2015 r. Od momentu zamknięcia transakcji rozpocznie również konsolidację aktywów. Akcje spółki Artnews S.A. będą w dalszym ciągu notowane w Warszawie, jednakże spółka będzie prowadzić działania, w celu wprowadzenia jej akcji do obrotu giełdowego również na rynku niemieckim w 2016 roku.

O Artnews S.A.

Artnews S.A. to światowy lider branży publicystycznej związanej ze sztuka jak i najszybciej rozwijająca się platforma internetowa w obszarze mediów poświęconych sztuce. Do spółki tej należą miesięczniki ARTnews z ponad 113-letnią tradycją oraz Art & Business, strony www.artnews.com i www.artbiznes.pl, oraz podmiot Skate’s będący wywiadownią rynku sztuki (www.skatepress.com). Spółka Artnews S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie; spółka prowadzi główną działalność operacyjną w Nowym Jorku poprzez Artnews Ltd., podmiot zależny stanowiący 100% własność Artnews S.A.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: