Ranking inwestycji mieszkaniowych

AktualnościWiadomościZbrojeniówka

Rheinmetall produkuje teraz również drony kamikaze

Największy niemiecki producent broni rozpoczął produkcję dronów kamikaze. Prezes Armin Papperger (63) powiedział podczas internetowego walnego zgromadzenia spółki: „Dzięki temu systemowi rozpoczynamy produkcję seryjną w naszym zakładzie w Neuss”. Miał na myśli drona, który może latać w powietrzu do 70 minut, a następnie rozbić się na celu i eksplodować. 

Rzecznik Rheinmetall poinformował, że model ten jest już produkowany w zakładzie w Brunszwiku i że firma zamierza rozszerzyć tę produkcję na zakład w Neuss koło Düsseldorfu. Zakład w Neuss wcześniej produkował części samochodowe; Rheinmetall wyprzedaje swój podupadający dział dostawców motoryzacyjnych.

Zakład w Neuss będzie w przyszłości wykorzystywany do produkcji sprzętu wojskowego, takiego jak drony FV-014. Niemieckie Siły Zbrojne niedawno zamówiły te pociski za 300 milionów euro, a umowa ramowa umożliwia dalsze zamówienia. Pierwsze dostawy planowane są na przyszły rok. Rheinmetall pojawił się późno.

Według doniesień, drony mają zasięg do 100 kilometrów, a ich głowica bojowa, wraz z detonatorem, waży około czterech kilogramów. Dron może pozostawać w powietrzu do 70 minut, obserwując cele. Drony są wyposażone w ładunki wybuchowe i służą również do celów rozpoznawczych.

Samolot jest przeznaczony do jednorazowego użytku. W żargonie branżowym nazywa się go „amunicją krążącą”. Drony te są wystrzeliwane z kontenera za pomocą detonatora; po rozłożeniu w powietrzu kontynuują lot. Nie mogą wylądować i zostać ponownie użyte: po upływie czasu i braku znalezienia celu, samolot, wyprodukowany przez firmę zbrojeniową z Düsseldorfu, jest zaprojektowany do kontrolowanego rozbicia się.

Rheinmetall opracował drona w ciągu zaledwie kilku miesięcy, powiedział prezes Papperger podczas internetowego walnego zgromadzenia. „Dzięki czterokilogramowej głowicy łączy on w sobie zdolności rozpoznawcze i bojowe”. Kluczowym i najważniejszym punktem jest to, że dron jest w całości produkowany w UE, co oznacza, że ​​dron w Niemczech, a głowica we Włoszech.

Konkurenci Stark i Helsing również otrzymali zamówienia od niemieckich sił zbrojnych na podobne drony; Rheinmetall pozostaje w tyle. Firma zbrojeniowa, której prezes niedawno trafił na pierwsze strony gazet z pogardliwymi uwagami na temat ukraińskich konkurentów, a której kurs akcji znacznie spadł, ma swoją siedzibę w Düsseldorfie. Jej największa fabryka znajduje się w Unterlüß w Dolnej Saksonii, gdzie pracuje około 4000 osób.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Idę popływać - dla spokoju ducha!

AktualnościWiadomości

Akcje Adidasa spadają po odpadnięciu DFB z Mistrzostw Świata

AktualnościWiadomości

Ceny paliwa lotniczego szybko spadają a ceny biletów nie bardzo.

AktualnościWiadomości

Trump przegrywa walkę z Fed

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *