AI skraca czas cyberataków

AktualnościEkologiaWiadomości

Działacze klimatyczni potępiają nadmierne inwestycje w węgiel, ropę i gaz

Działacze klimatyczni potępiają fakt, że duzi inwestorzy w dalszym ciągu pompują miliardy w przemysł naftowygazowy i węglowy. Utrudnia to terminowe odchodzenie od paliw kopalnych w celu ograniczenia globalnego ocieplenia, stwierdziła Katrin Ganswindt z organizacji ekologicznej Urgewald, która wraz z 13 organizacjami partnerskimi opublikowała badanie finansowe „Investing in Climate Chaos”. Ważne jest, aby w końcu „przejść na transformację energetyczną”.

Tegoroczna edycja prezentuje inwestycje ponad 7500 inwestorów instytucjonalnych z całego świata. Dane finansowe zebrano w maju 2024 r. i pokazują, że inwestorzy ci posiadają obligacje i akcje o wartości 4,3 biliona dolarów amerykańskich (3,97 biliona euro) w spółkach działających w branżach paliw kopalnych. Z badania wynika, że ​​prawie dwie trzecie inwestycji realizują firmy amerykańskie.

Według badaczy zajmujących się klimatem ludzkość zmierza w stronę świata, w którym temperatura będzie o prawie trzy stopnie cieplejsza. Głównym powodem jest spalanie węgla, ropy i gazu, co powoduje emisję gazów cieplarnianych. Po dziesięcioleciach dyskusji społeczność światowa po raz pierwszy zgodziła się na odejście od węgla, ropy i gazu podczas grudniowej konferencji klimatycznej ONZ w Dubaju . Jednak ekolodzy potępiają wiele luk.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Administracja Trumpa nasila działania mające na celu odebranie obywatelstwa naturalizowanym Amerykanom

AktualnościWiadomości

Dlaczego prezesi firm komentują kontrowersje polityczne?

AktualnościinnowacjeWiadomości

Dlaczego radykalne innowacje nie zyskują popularności na rynku

AktualnościWiadomości

UE najwyraźniej planuje nałożenie ceł na chińskie samochody hybrydowe

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *