Założyciel Ikei Ingvar Kamprad skończył 90 lat. Czy jest skąpy, wyłącznie. To Himalaje skąpstwa. Założyciel Ikei, który ma majątek w wysokości 43 miliardów euro, posiadłości w Szwecji, francuskie winnice i Bóg wie co jeszcze, ubiera się w Ciucholandzie. Lata klasa ekonomiczna i do niedawna, zanim nie zakupił Skody Fabii jeździł 20 letnim Volvo.
Do rozrzutnych nie należy także Mark Zuckerberg, który ślub wyprawił na podwórku a w podroży poślubnej zaprosił ukochana na obiad do rzymskiej filii Mc Donalda. O menu już nie wspomnimy.
Warren Buffett, trzeci najbogatszy człowiek świata do super oszczędnych nie należy. Jego druga żona Astrid Menks poślubiła miliardera w domu swojej córki, w południe, w przerwie popołudniowej sjesty. Buffet jest znanym hazardzistą i nad auta przekłada karty.
Przez wiele lat najbogatszym człowiekiem na świecie był Baron naftowy J. Paul Getty. Uwielbiał kobiety i przyjęcia. Zapraszał gości, dla których w celach tonięcia kosztów ustawił automaty telefoniczne na monety.
Ciekawie wypada w tym towarzystwie Skenurus Mc Kwacz z Indii, Azim Premji, miliarder z Bangalore, który tak pokochał pieniądze i jest Cheep, że liczy nawet papier toaletowy swoim ludziom. A na lotnisko zapierdziela rikszą zamiast limuzyną. A majątek ma wartości 15 miliardów dolarów. Czy świat nie zwariował?



