Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

911 milionów akcji w ofercie publicznej Porsche

Volkswagen wykorzystuje zbliżającą się ofertę publiczną Porsche do reklamowania najsłynniejszego modelu producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu. Nawiązując do klasycznego Porsche 911, kapitał zakładowy Porsche AG dzieli się na 911 milionów akcji, jak podano na stronie internetowej Porsche dotyczącej emisji.

Według wtajemniczonych rada nadzorcza Volkswagena ma się spotkać w niedzielę wieczorem. Jeden z wtajemniczonych powiedział, że panel będzie następnie debatował nad wyceną Porsche AG, określając w ten sposób przedział cenowy, w którym akcje będą oferowane. Porsche AG może być wyceniane na 70 do 80 miliardów euro, kiedy wejdzie na giełdę. Wskazują na to wypowiedzi potencjalnych inwestorów instytucjonalnych. Wraz z publikacją przedziału cenowego, oprócz Kataru można było również wymienić innych głównych inwestorów. Ani Volkswagen, ani Porsche nie skomentowali tego.

Według środowisk korporacyjnych i bankowych prospekt emisyjny zostanie opublikowany w poniedziałek. Musi najpierw zostać zatwierdzony przez organ nadzoru papierów wartościowych. Od tego momentu inwestorzy prywatni mogą również subskrybować akcje Porsche. Spółka powinna wtedy świętować debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie pod koniec września lub na początku października.
Rodziny właścicieli Porsche i Piëch, które posiadają większość w grupie motoryzacyjnej Wolfsburg za pośrednictwem Porsche Automobil Holding SE (Porsche SE), również chcą nabyć 25 procent plus jeden udział w głosowaniu zwykłym w Porsche AG. Cena za kufry jest o 7,5 proc. wyższa od ceny emisyjnej za zasługi.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: