Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

7 wskazówek jak poprawić rozwój managementu w firmie

 

Według badania McKinsey tylko 11% firm wierzy, że ich inicjatywy rozwoju przywództwa przyniosą oczekiwane rezultaty. Ale jak rozpoznać, kiedy nadszedł czas, aby przemyśleć rozwój przywództwa? Ekspert ds. uczenia się Skillsoft wymienia siedem najważniejszych wskaźników i udziela wskazówek.

W czasach niepokoju szczególnie ważna jest umiejętność sprawnego i elastycznego reagowania pracowników na nowe wymagania i wyzwania. A to stanie się jeszcze ważniejsze w przyszłości, w dobie cyfryzacji. Ostatnie zmiany sytuacji rynkowej lub nieoczekiwane wyzwania, takie jak globalna pandemia i jej konsekwencje, wywierają jeszcze większą presję na firmy, w tym na rozwój umiejętności wewnątrz firmy.

Potrzebni są managerowie którzy mają realizować procesy zmian w sposób ukierunkowany i wyposażony w odpowiednią wiedzę fachową.  Ważną rolę odgrywa tu rozwój kadry zarządzającej, której zadaniem jest, jako multiplikator, przekazywanie nowych umiejętności wszystkim pracownikom. Ale otwierają się głębokie szczeliny: według badania przeprowadzonego przez firmę konsultingową McKinsey, która zapytała 500 prezesów, jak działają ich inicjatywy rozwoju przywództwa, ujawnia się coś zdumiewającego: tylko jedenaście procent ankietowanych zgodziło się, że ich inicjatywy rozwoju przywództwa przyniosły pożądane rezultaty.

Demokratyzacja rozwoju przywództwa

Ekspert ds. nauczania korporacyjnego Skillsoft odkrył w swoim własnym badaniu, że tylko jedna piąta ankietowanych pracowników twierdzi, że ich managerowie skutecznie przewodzą.

„Dzięki sprawnemu nastawieniu managerowie mogą rozwijać umiejętności w swoich zespołach, aby szybko reagować na zmieniające się sytuacje i wymagania, pokonywać przeszkody i skutecznie rozwijać firmę nawet w niespokojnych czasach”, wyjaśnia Andreas Rothkamp, ​​wiceprezes ds. regionu DACH w Skillsoft. . „W tym celu ważna jest demokratyzacja rozwoju kadry zarządzającej i budowanie umiejętności w poszerzonym gronie pracowników. Dzisiejsze oferty cyfrowe umożliwiają dopasowanie treści szkoleniowych w krótkich, praktycznych jednostkach dokładnie do odpowiedniej grupy docelowej i jej potrzeb.”

Na podstawie własnego badania Skillsoft określił następujące siedem wskaźników, dzięki którym rozwój kadry kierowniczej będzie udany.

1. Brak wyników w zakresie innowacji i rozwoju biznesu

W dzisiejszym coraz bardziej cyfrowym, dynamicznym i konkurencyjnym środowisku biznesowym firmy nie są w stanie rozwijać się ani zdobywać przewagi konkurencyjnej bez planu rozwoju przywództwa. Programy rozwoju i uczenia się dla managerów muszą być zgodne ze strategią i celami firmy oraz zapewniać, że nowi managerowie są przygotowani na wymagania i zmiany.

Wskazówka: szukaj kursów, programów, treści szkoleniowych i zasobów, które umożliwiają managerom ciągły rozwój kompetencji w zakresie obsługi procesów zmian. Należy również omówić tematy skupiające się na innowacjach, zwinności, odporności i inteligencji emocjonalnej.

2. początkujących managerów ma trudności

Manager, który przejmuje obowiązki kierownicze po raz pierwszy, znajduje się pod ogromną presją. Bez odpowiedniego przygotowania i coachingu istnieje duża szansa, że ​​się nie powiedzie. To z kolei wpływa na cele wydajnościowe, zaangażowanie pracowników, produktywność i kulturę grupy roboczej.

Wskazówka: nie czekaj, aż pracownicy przejdą do kierownictwa, aby zbudować ich jako liderów. Promocja młodych talentów jest ważnym czynnikiem utrzymania pracowników w firmie i przygotowania ich do przyszłych zadań. Rozwój umiejętności w kontekście rozwoju pracowników, przekazywanie odpowiedzialności, przedsiębiorcze wdrażanie i wykorzystanie inteligencji emocjonalnej mają decydujące znaczenie dla rozwoju i sukcesu nowicjusza w zarządzaniu.

3.Hierarchiczna struktura z dowodzeniem i kontrolą

Badania pokazują, że nastąpiła zmiana w umiejętnościach przywódczych w firmach, a odpowiedzialność przywódcza została rozszerzona na większą liczbę zatrudnionych. . Firmy spłaszczają swoje hierarchie od góry do dołu, wykorzystując wysoce współpracujące i wielofunkcyjne zespoły do ​​napędzania innowacji.

Wskazówka: Managerowie występują w wielu formach. Zarządzasz albo obszarem funkcjonalnym, zespołem, albo tylko jednorazowym projektem w swojej firmie. Zapewnij kadrze kierowniczej możliwości uczenia się, które obejmują takie cechy, jak zwinne metody pracy, pokora, kierowanie zespołami i przywództwo zorientowane na klienta.

4. Rozwój przywództwa tylko dla bardzo małej grupy

Manager ze starej szkoły, który sam podejmuje wszystkie decyzje, nie jest już aktualny i skuteczny. Nowoczesne firmy są zwinne i zorientowane na zespół. Jednak szkolenia przywódcze w przeszłości były często bardzo kompleksowe, kosztowne i niezwiązane z kontekstem ucznia. Dziś środowisko, w którym odbywa się rozwój przywództwa, bardzo się zmieniło i stało się bardziej demokratyczne. W ten sposób przyszli managerowie mogą być wspierani na różnych poziomach ich kariery zawodowej.

Wskazówka: Zapewnij treści edukacyjne, które wspierają kadrę kierowniczą na całej ich ścieżce kariery i są specjalnie dostosowane do potrzeb różnych rodzajów przywództwa: nowicjuszy w zarządzaniu, kierowników projektów lub ekspertów tematycznych, managerów średniego i wyższego szczebla. Udostępnienie treści nauczania na temat zachowań przywódczych wszystkim zainteresowanym osobom demokratyzuje uczenie się i wspiera włączającą, ciągłą kulturę uczenia się.

5. Spadek satysfakcji klienta (wartości CSAT)

Kierownicy w kulturze korporacyjnej zorientowanej na klienta rozpoznają specjalne wymagania i potrzeby swoich klientów, rozumieją procesy związane z klientami i traktują ich z uznaniem. Dla nich klient jest zawsze na pierwszym miejscu. Kiedy Twoi przedstawiciele wchodzą w interakcję z klientami, jest to doświadczenie dla klienta, które wpłynie na markę, reputację i sprzedaż Twojej firmy. Jeśli Twoi pracownicy są słabo przygotowani lub zachowują się nieszczęśliwie w swojej roli, kontakt z klientami może być bezproduktywny, a nawet spowodować szkody.

Wskazówka: Daj swoim liderom możliwość słuchania i zapewniania najlepszej obsługi klienta. Rozwiązania edukacyjne na temat inteligencji emocjonalnej, coachingu, rozwoju pracowników i empatii mogą oznaczać, że managerowie, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami, mogą lepiej kierować zespołami i zwiększać satysfakcję klientów.

6. Brak planowania sukcesji

Brak planowania sukcesji może zagrozić Twojej firmie, jeśli na przykład jeden lub więcej dyrektorów jest nieobecnych, przechodzi na emeryturę lub nagle odchodzi z firmy. Firmy odnoszące sukcesy oceniają te plany w regularnych odstępach czasu, kompleksowo szkolą swoich pracowników i rozwijają ich umiejętności zarządzania, wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i holistyczne rozumienie firmy.

Wskazówka: Zaproponuj szeroko zakrojony program szkoleniowy dla rozwoju kadry kierowniczej, aby promować pracowników z potencjałem przywódczym i móc sprostać wszelkim wyzwaniom, które mogą pojawić się w obszarze kadry kierowniczej.

7. szkoleń jest przełożonych

Nawet w czasach, gdy biznes idzie dobrze, szkolenie może zostać przełożone z powodu ograniczeń budżetowych, braku dostępności trenerów, zmieniających się potrzeb biznesowych i nie tylko. Jednak samo przejście ze szkolenia w klasie na nauczanie online zwykle nie jest pomocne. Chodzi raczej o dostosowanie treści nauczania do grup docelowych i ich potrzeb.

Wskazówka: znajdź kursy szkoleniowe dla kadry kierowniczej, które są specjalnie zaprojektowane z myślą o cyfrowych doświadczeniach i mogą uzupełniać zajęcia oferowane przez trenerów. Treści związane z zarządzaniem cyfrowym powinny być integrowalne w sposób multimodalny i zawierać praktyczną, opartą na scenariuszach treść edukacyjną.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: