Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

600 milionów euro dla Austrian Airlines

Austriacki rząd federalny, Lufthansa oraz Austrian Airlines porozumieli się w kwestii zasad przydzielenia przewoźnikowi pakietu ratunkowego o wartości 600 milionów euro. Celem pomocy ma być
zrównoważone i długofalowe wsparcie dla Wiednia jako portu przesiadkowego oferującego połączenia lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również rejsy długodystansowe.
Wsparcie rządu wyniesie 150 milionów euro tytułem pokrycia strat związanych z pandemią koronawirusa. 150 milionów z własnego kapitału wniesie Lufthansa. Pozostałe 300 milionów to pożyczki bankowe, których termin spłaty upływa w 2026 roku.
Warunkiem austriackiego rządu było złożenie przez przewoźnika długoterminowych, wiążących zobowiązań dotyczących przestrzegania ścisłych wymogów ekologicznych na porcie przesiadkowym w Wiedniu.
Wdrożenie w życie pakietu pomocowego uzależnione jest od otrzymania  rządowego wsparcia finansowego przez Lufthansę oraz zaakceptowania ostatecznego kształtu pakietu przez władze spółki oraz Komisję Europejską.
“Jestem pełen ulgi i wdzięczności, gdyż wspólnie sprawiliśmy, że samoloty Austrian Airlines ponownie mogą wzbić się w powietrze. Po niemal trzech miesiącach uziemienia, Austrian Airlines jest gotowe do startu i powoli będzie poszerzać zakres oferowanych operacji lotniczych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi podróży.
Z niecierpliwością czekamy, by ponownie powitać pasażerów na naszych pokładach” – powiedział CEO Austrian Airlines Alexis von Hoensbroech.
Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: