Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

5 wskazówek na efektywną pracę online w czasach pandemii

 

# 1 Dźwięk jest ważniejszy niż obraz

Podczas konferencji prowadzonej przez Skype lub Google Hangouts ważna jest dobra kamera internetowa i odpowiednie tło. Często jednak pomija się ten naprawdę decydujący czynnik jak jakość dźwięku, przed czym ostrzega Josephine Hofmann z Instytutu Inżynierii Przemysłowej im. Fraunhofera. W poście na blogu instytucji badawczej szef zespołu „Współpraca i przywództwo” radzi przeprowadzić autotest: „Często nie  masz  cierpliwości  jeśli słyszysz hałas i brak dobrego sygnału w radiu samochodowym, zwłaszcza gdy opuszczasz obszar nadawania, lub jeśli chwilowo w przypadku TV otrzymujesz  gorszą jakość obrazu lub pikselację na ekranie telewizora? Założę się, że w przypadku złej jakości sygnału radiowego w aucie reagujesz znacznie szybciej ”. Każdy, kto w najbliższej przyszłości będzie w kontakcie ze współpracownikami i klientami z biura domowego, powinien zatem zadbać o dobrą jakość dźwięku.

# 2 Ustaw kolejność połączeń

Zabranie głosu może być trudne, zwłaszcza podczas połączeń konferencyjnych. Jednak nawet liczebniejsze rozmowy wideokonferencji są często mylące. Opóźnienia w transmisji danych również pomagają uczestnikom w rozpoczęciu rozmowy w tym samym czasie. Według Hofmanna należy z góry ustalić ogólną kolejność, plan dyskusji. Jest to szczególnie cenne podczas regularnych spotkań, jeśli chodzi o zapytania, dane wejściowe i oświadczenia.

# 3 Rób przerwy

Mówiąc o opóźnieniach czasowych w konferencjach online: nawet przy stabilnych połączeniach danych nie zawsze można ich uniknąć. Dłuższe przerwy w rozmowie to najlepsze antidotum. „Przyzwyczaj się do dłuższych przerw między pytaniami a odpowiedziami”, radzi Hofmann. „To kosztuje dyscyplinę, ale zapobiega kolizjom, które w przeciwnym razie prawie nieuchronnie wystąpią”.

# 4 Wyznacz osobę do kontaktu w sprawie technologii

Na większych konferencjach nieuchronnie pojawiają się pytania dotyczące technologii. Jak przełączasz kanały czatu, jak uzyskujesz dostęp do udostępnionych dokumentów? Zdaniem eksperta pomocne jest tutaj ustalenie osoby do kontaktu. Dla wielu uczestników nie powinien to być lider rozmowy: „To uspokaja proces i zwiększa produktywność”.

# 5 opinie

Wideokonferencje rzadko są doskonałe. Ci, którzy to rozpoznają, pomagają ulepszyć ścieżkę komunikacji. Dlatego też Hofmann radzi, abyś poświęcił kilka minut na sesję informacyjną pod koniec każdej sesji. Na takie pytania należy odpowiedzieć: „Jak poszło dzisiaj? Co zrobiliśmy dobrze? Gdzie możemy poprawić? Czego spróbujemy następnym razem? ”

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Sztuczna inteligencja staje się bezczelna. Kto jest temu winien?

AktualnościWiadomości

Oszustwo na Coca Colę

AktualnościWiadomości

W jaki sposób zredukować lęk pracowników i zwiększyć ich bezpieczeństwo w miejscu pracy? 

AktualnościWiadomości

Technologie ważnym wsparciem w rekrutacji

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: