Artykuł miesiąca: Jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

5 milionów Mitsubishi

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że z taśm montażowych Mitsubishi Motors Thailand (MMTh), wyłącznego przedstawiciela i dystrybutora marki Mitsubishi w Tajlandii, zjechał pięciomilionowy samochód. Tym przełomowym pojazdem był Mitsubishi Pajero Sport.

Z tej okazji w fabryce w Laem Chabang odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli: Somkid Jatusripitaka, wicepremier Królestwa Tajlandii; Jego Ekscelencja Shiro Sadoshima, ambasador nadzwyczajny Japonii; Osamu Masuko, dyrektor generalny Mitsubishi Motors Corporation i honorowy doradca inwestycyjny BOI. Obecni byli także goście specjalni, partnerzy biznesowi i pracownicy.

Podczas swojego wystąpienia Somkid Jatusripitak pogratulował Mitsubishi Motors udanej współpracy z rządem Tajlandii.

Powiedział: „Ten przełomowy moment dla Mitsubishi Motors Thailand podkreśla rolę jaką pełni przemysł motoryzacyjny we wzroście gospodarczym w Tajlandii. Obecność firmy w Tajlandii oraz jej przywództwo w zakresie praktyk zrównoważonego rozwoju to czynniki, które pomogą nam osiągnąć nasze cele gospodarcze.”

W czasie uroczystości głos zabrał także Osamu Masuko, dyrektor generalny Mitsubishi Motors Corporation. Wyraził wdzięczność za wsparcie i współpracę ze strony rządu Tajlandii i powiedział: „Zawsze wierzyliśmy w potencjał rynku motoryzacyjnego i wzrostu gospodarczego Tajlandii. Długoterminowa polityka rozwoju branży motoryzacyjnej jest również pozytywnym sygnałem dla naszej działalności”.

Zakłady MMTh w Laem Chabang są największymi poza Japonią, zdolnymi do produkcji 424 000 pojazdów rocznie i ich eksportu do ponad 120 krajów na świecie. Wyniki osiągane przez fabrykę wspierają rozwój firmy w regionie ASEAN, jak również na arenie międzynarodowej.

Morikazu Chokki, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Thailand Co., Ltd. powiedział podczas ceremonii: „Będziemy nadal pionierami nowych segmentów i technologii. Wprowadzimy innowacje i udoskonalimy rozwiązania hardware i software skoncentrowane na człowieku, zapewniając naszym pojazdom wszechstronność, pewność prowadzenia i funkcjonalność. Stanowi to podstawę naszego globalnego hasła «Drive your Ambition» i jest naszym zobowiązaniem wobec kierowców.”

Mitsubishi Motors rozpoczęła działalność w Tajlandii w 1961 roku, a pierwszy milion wyprodukowanych samochodów odnotowano w 2003 roku. Drugi milion osiągnięto w 2010 roku, a po zaledwie trzech latach, w 2013 roku z fabryki wyjechał trzymilionowy egzemplarz Mitsubishi. Wraz ze wzrostem popytu, w 2015 roku osiągnięto wynik 4 milionów samochodów.

Z pięciu milionów pojazdów, 3,7 miliona zostało wyeksportowanych do ponad 120 krajów na całym świecie. W 2016 roku z zakładów MMTh na eksport trafiło trzy miliony samochodów.

MMTh obecnie posiada trzy fabryki samochodów w Laem Chabang. Pierwszy zakład został otwarty w 1992 roku, a drugi w 1996 r. W tym ostatnim produkcja jest skoncentrowana na samochodach typu pickup o ładowności 1 tony, zarówno na rynek lokalny, jak i na eksport.

W 2007 r. Mitsubishi Motors Thailand przystąpiło do projektu Eco Car i zainwestowało w trzeci zakład samochodowy, który w 2012 r. rozpoczął produkcję pojazdów ekologicznych. MMTh posiada również fabrykę układów napędowych, która produkuje silniki na rynek krajowy oraz na eksport.

Mitsubishi Motors Thailand zatrudnia obecnie ponad 6 600 pracowników. Aby usprawnić działalność i wykorzystać swoją rolę w grupie Mitsubishi Motors, firma posiada również dział części zamiennych Global Parts Logistics, poligon badawczy i nowoczesne centrum szkoleniowe.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Emirates poszukuje załogi pokładowej w Polsce

AktualnościWiadomości

Co czwarty Polak nie zabezpiecza swojego nowego domu

AktualnościWiadomości

Włoska kuchnia od lat króluje w polskim rankingu ulubionych zagranicznych kuchni

AktualnościWiadomości

Polityka zagraniczna mężczyznami stoi

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: