Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

5 ciekawych szkoleń dla biznesu, które powinien przejść każdy menedżer

 

Osoby pełniące stanowiska menedżerskie odgrywają bardzo ważną rolę w organizacji. Od ich charyzmy i kompetencji zależy efektywność działań zespołu, a co za tym idzie – również wyniki finansowe firmy. Dlatego menadżerowie powinni się stale rozwijać. Pomoc w tym zakresie stanowią kursy i szkolenia managerskie. Zobacz, w jakie szkolenia dla menedżerów warto zainwestować.

Szkolenia biznesowe dla menadżerów: jakie wybrać?

Przyglądając się szkoleniom dla managerów, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim zajęcia na wyższym poziomie „zaawansowania”. Pracownik na stanowisku kierowniczym na pewno ma już podstawowe kompetencje związane np. ze sprzedażą czy zarządzaniem zespołem. Nie oznacza to jednak, że nie powinien poszerzać swoich umiejętności.

Dziś może to zrobić, zapisując się na szkolenia menedżerskie odbywające się zarówno w formule stacjonarnej, jak i online. Najważniejsze jednak są kwestie takie jak program konkretnego kursu oraz to, kto będzie go prowadzić. Warto te kwestie sprawdzić przed dokonaniem zapisu.

5 szkoleń dla biznesu odpowiednich dla menadżera

Jakie szkolenia dla biznesu będą dobre dla osób na stanowiskach menadżerskich? Możliwości jest bardzo wiele. Oto pięć najbardziej popularnych zajęć w obecnych czasach.

  1. Zarządzanie zespołem w systemie pracy zdalnej – niezwykle istotne, ponieważ po wybuchu pandemii koronawirusa home office stało się nową normą i niesie za sobą zupełnie nieznane wyzwania dla menadżerów. Szkolenie to pozwala uświadomić sobie różnice wynikające z nowych modeli pracy i dopasować styl zarządzania, tak aby osiągać możliwie wysoką efektywność w zarządzaniu zespołem.
  2. Zarządzanie stresem – praca z zespołem wiąże się z dużym napięciem oraz presją. Menedżer musi się nauczyć z nimi radzić, a pomóc w tym mogą szkolenia managerskie z radzenia sobie ze stresem, działania pod presją oraz organizacji czasu pracy i priorytetyzacji. Ich celem jest oswojenie sytuacji stresujących i wyposażenie menedżerów w narzędzia pozwalające minimalizować pojawianie się stresu oraz jego negatywnego wpływu na pracę.
  3. Szkolenia biznesowe z udzielania feedbacku – informacja zwrotna jest bardzo ważnym elementem dobrego zarządzania oraz przejrzystej komunikacji. Każdy dobry kurs menedżerski porusza kwestie udzielania informacji zwrotnej i uczy, jak przekazywać feedback, by motywował. Tego typu kursy menedżerskie stanowią fundament sprawnego wejścia w role kierownicze.
  4. Szkolenia managerskie z wizualizacji danych – żyjemy w czasach big data, a przedstawianie informacji w postaci ciągnących się w nieskończoność tabeli czy skomplikowanych wykresów dobiegły końca. Dobre szkolenie menedżerskie nauczy, jak przekształcać je w czytelne i wartościowe dla zespołu informacje, jak poprzez wizualizację danych dostarczać wskazówek co do zmian, kierunków rozwoju i trendów w biznesie.
  5. Etykieta w biznesie dla managerów – menedżerowie nadal spotykają się z klientami oraz szkolą swój zespół. Dlatego muszą doskonale znać „zasady gry” podczas spotkań negocjacyjnych i innych sytuacji, w których mierzą się z partnerami zewnętrznymi. Wiele ze szkoleń menedżerskich zawiera w sobie elementy etyki, gdyż bycie wzorem dla zespołu staje się coraz ważniejszą cechą dobrego menedżera.

To oczywiście tylko niewielki wycinek tematyki, jaka jest poruszana podczas szkoleń dla menedżerów przeznaczonych zarówno dla doświadczonych kierowników, jak i tak zwanych first time managerów. Warto przyjrzeć się dostępnym na rynku kursom i szkoleniom menedżerskich i wybrać ofertę odpowiednią dla siebie.

Gdzie szukać szkoleń dla menedżerów?

Z pomocą przychodzą profesjonalne serwisy gromadzące oferty szkoleń na managerów. Jednym z tego typu serwisów jest Eventis.pl, gdzie na stronie https://eventis.pl/szkolenia/menedzerskie zgromadzono blisko 200 ofert szkoleń ,kursów i warsztatów menedżerskich organizowanych zarówno stacjonarnie, jak i online. Do niedawna kursy dla menedżerów organizowane były głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań. Od czasu pandemii szkolenia managerskie dostępne są jednak powszechnie również w formule kursów i szkoleń online, co znacznie ułatwia dostęp do najlepszych praktyk i wiedzy z zakresu budowania, zarządzania i kierowania zespołami.

Wybierając szkolenie dla menedżera warto porównać oferty pochodzące od różnych firm szkoleniowych i organizatorów. Pozwoli to dopasować ofertę szkolenia czy kursu do naszych potrzeb, a także efektywnie alokować budżet szkoleniowy. Ceny szkoleń dla managerów mogą się znacząco różnić, w zależności od miejsca, programu oraz organizatora. Porównywanie ofert pomoże nam dokonać trafnego wyboru!

Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Rusza nowy fundusz Ipopema TFI na rynku złota i metali szlachetnych

Aktualnoście-commerceWiadomości

Dostawy w e-commerce a ekologia

AktualnościWiadomości

Linie Emirates zaobserwowały większe zainteresowanie posiłkami roślinnymi podczas Veganuary

AktualnościITWiadomości

Czego rynek pracy nauczy się od branży IT w 2022 roku?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: