Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościGospodarkaWiadomości

1000 delegatek z całego świata na Biznesowym Szczycie Kobiet w Warszawie

Warszawa gości tysiąc delegatek z 74 krajów świata. W ramach Światowego Szczytu Kobiet, zwanego przez poprzednich uczestników „Kobiecym Davos”, do Polski przybyły między innymi: była Premier Łotwy – Laimdota Straujuma, była Prezydent Kosowa – Atifete Jahjaga, nowo wybrana Wiceprezydent Wietnamu – Dang Thi Ngoc Thinh, 30 ministrów różnych resortów,  30 prezesów firm oraz setki liderek biznesu ze wszystkich kontynentów.

„Cieszy nas, że Szczyt odbywa się w kraju o największej gospodarce w Europie Środkowej, na którego czele stoi kobieta, Premier Beata Szydło. Istotny jest też fakt, że delegatki gościć będzie Warszawa – dynamicznie rozwijająca się stolica, której Prezydentem jest wyjątkowa kobieta – Hanna Gronkiewicz-Waltz.” – mówi Irene Natividad, przewodnicząca Światowego Szczytu Kobiet.

„Szczyt to forum biznesowe poświęcone liderkom sektora publicznego i prywatnego. To również okazja do poszerzania wiedzy o polskim rynku i stworzenia gruntu pod potencjalną współpracę. Głównym celem jest danie możliwości nawiązania kontaktu, wymiany opinii i doświadczeń tych niezwykłych kobiet.” – dodaje Natividad. Sesji zatytułowanej „Działalność biznesowa w Polsce” przewodniczył Wicepremier Mateusz Morawiecki, który wraz z Henryką Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, prezentował możliwości, jakie otwiera polski rynek.

Szczyt poświęcony został tematowi „Budowania kompleksowej gospodarki w erze cyfrowej”. Zagadnienie to zorientowane jest na ukazanie kobiecej innowacyjności i kreatywności w procesie kształtowania gospodarek w Polsce, jak i na świecie. „Obrady okrągłego stołu”, które odbyły się pierwszego dnia Szczytu, poświęcone zostały kwestii współpracy pomiędzy rządem i przedsiębiorstwami na rzecz zwiększania możliwości gospodarczych kobiet. Przykłady dobrych praktyk, omawiane przez ministrów obecnych na obradach, stanowiły przedmiot dyskusji na temat sprawdzonych już rozwiązań, które mogłyby być wprowadzone również w innych krajach.

„Czynnikiem wyróżniającym Światowy Szczyt Kobiet jest to, że strategie przedstawiane są przez liderki z praktycznie każdego zakątka świata, od Albanii, przez Azerbejdżan, aż po Australię, co umożliwia kobietom nie tylko pogłębianie wiedzy rozwijanej w innych krajach, lecz również myślenie na poziomie globalnym.” – dodaje Natividad.

Podczas szczytu, za wieloletnią działalność na rzecz gospodarczego równouprawnienia kobiet i dziewcząt w skali globalnej, doceniono Irinę Bokovą – Dyrektora Generalnego UNESCO, laureatkę Global Women’s Leadership Award,. Irina Bokova jest wiodącym kandydatem na Sekretarza Generalnego ONZ i może zostać pierwszą kobietą piastującą ten urząd w historii organizacji. W Polsce natomiast laureatką Polish Women’s Leadership Award została Henryka Bochniarz. Jury doceniło jej wybitną karierę w obszarze biznesu i rządu oraz podejmowanie starań na szczeblu krajowym na rzecz zrzeszania Polek w ramach dorocznego Kongresu Kobiet.

W szczycie udział wzięli innowatorzy, tacy jak: Anna Gudmundson – prezes Fitbug Holdings Plc, spółki notowanej na londyńskiej giełdzie oferującej coaching zdrowotny na platformie cyfrowej, oraz Olga Malinkiewicz – założycielka i prezes Saule Technologies, firmy wytwarzającej elastyczne ogniwa fotowoltaiczne ułatwiające dostęp do energii słonecznej. Obie kobiety są przedstawicielkami nowej gospodarki cyfrowej, której produkty będą miały ogromny wpływ na życie ludzi na całym świecie.

Jedną z sekcji spotkania stanowiło Forum Młodzieży (Youth Forum), na którym zaprezentowane zostały wschodzące gwiazdy przedsiębiorczości. Udział w nim wzięło 150 studentek i studentów uczelni warszawskich, chcących wysłuchać liderek, które w młodym wieku osiągnęły sukces w biznesie. Wydarzeniu towarzyszył Hackathon – konkurs na stworzenie aplikacji, która zaspokoi potrzeby społeczności lokalnej. W ramach nagrody, laureaci zaproszeni zostali na szkolenie umożliwiające wprowadzenie aplikacji w życie. „Należy wspierać kreatywność gospodarczą młodych ludzi wykorzystujących narzędzia technologiczne, ponieważ to oni są kluczem do produktywności w XXI wieku”, mówi Natividad.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: