Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

10 najbogatszych kobiet świata wg Forbsa

 

Tylko jedna kobieta znalazła się w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi na świecie. Ranking miliarderów amerykańskiego magazynu biznesowego Forbes to męska domena. Tylko 234 kobiety znajdują się na liście ponad 2000 nazwisk. Ponad połowa miliarderów jest dziś mniej zamożnych niż w 2019 roku. Żaden z nich i tak nie musi gryźć głodu; majątek wszystkich osób na liście wynosi co najmniej 1 miliard dolarów. Łącznie aktywa kobiet na liście wynoszą 927,4 miliarda dolarów.

Oto najbogatsze kobiety świata w 2020 roku:

# 10 Gina Rinehart

Najbogatsza Australijka Gina Rinehart uplasowała się na 10. miejscu w rankingu, odziedziczyła po ojcu podupadłą grupę górniczą Hancock Prospecting i uczyniła z niej lidera rynku. Znana jest również z bardzo konserwatywnych poglądów. Aktywa Rinehart szacuje się na 13,1 miliarda dolarów.

# 9 Zhong Huijan

Z 14,6 miliardami dolarów Zhong Huijuan jest dziewiątą najbogatszą kobietą na świecie. Miliarder, który sam się stworzył, jest szefem chińskiej firmy farmaceutycznej Hanso Pharmaceutical, która produkuje leki na raka i cukrzycę oraz leki psychotropowe. Wraz z córką jest właścicielem ponad trzech czwartych firmy. Zhong mieszka w Szanghaju.

 

# 8 ofert pracy w Laurene Powell

Źródłem bogactwa Laurene Powell Jobs są dwie wielkie korporacje: Apple i Disney. Po swoim mężu Steve Jobsie, który zmarł w 2011 roku, odziedziczyła udziały w obu firmach warte miliardy. Wdowa po współzałożycielu Apple ma obecnie aktywa w wysokości 16,4 miliarda dolarów.

 

# 7 Susanne Klatten

Susanne Klatten jest najbogatszą Niemką, której majątek skurczył się w zeszłym roku o 20 procent. Przyczyną może być kryzys w branży motoryzacyjnej: Ty i jej brat Stefan Quandt jesteście największymi udziałowcami BMW. Ponieważ sprzedaż samochodów spadła podczas pandemii Corony, akcje BMW spadły o 24 procent w pierwszej połowie marca. Niemniej jednak siódmą najbogatszą kobietą na świecie jest Susanne Klatten: jej majątek szacuje się na 16,8 miliarda dolarów.

# 6 Yang Huiyan

Chińczyk Yang Huiyan ma 38 lat. Jest właścicielem 57 procent udziałów w spółce deweloperskiej Country Garden Holdings; udział, który został w dużej mierze przekazany jej przez jej ojca Yeung Kwok Keung w 2007 roku. Jest również szefem Bright Scholar Education Holdings, chińskiej firmy edukacyjnej, która weszła na giełdę w 2007 roku. Yang ukończył studia na Ohio State University.

# 5 Jacqueline Mars

Jacqueline Mars (środkowa, z dwiema wnuczkami) i jej brat John odziedziczyli po jednej trzeciej największej na świecie firmy cukierniczej Mars, która oprócz batonika o tej samej nazwie znana jest również z marek M&M i Milkyway. Amerykanka posiada aktywa w wysokości 24,7 miliardów dolarów i pracowała w firmie przez prawie 20 lat, aż do 2016 roku zasiadała w zarządzie.

 

# 4 MacKenzie Bezos

Od Jacqueline Mars do MacKenzie Bezos, to duży skok w bogactwie: była żona Jeffa Bezosa posiada 36 miliardów dolarów, według Forbesa. Rozwód z mężem, najbogatszą osobą na świecie, ponownie umieścił ją na liście Forbesa. Pisarka otrzymała jedną czwartą udziałów swojego byłego męża w gigantycznym e-commerce Amazon. MacKenzie podpisała zobowiązanie w maju 2019 r. I obiecała przekazać co najmniej połowę swojego majątku na cele charytatywne.

# 3 Julia Koch

Nowością na liście jest także Amerykanka Julia Koch z 38,2 miliardami dolarów. 58-latka wraz z trójką dzieci odziedziczyła 42 procent udziałów w Koch Industries od męża Davida Kocha, który zmarł w 2019 roku. Urodzona w Iowa Amerykanka przeniosła się do Nowego Jorku w latach 80., gdzie pracowała jako asystentka projektanta mody Adolfo.

 

# 2 Francoise Bettencourt Meyers

Od śmierci swojej matki Liliane Bettencourt w 2017 roku wnuczka założyciela L’Oréal Eugène Schueller jest najbogatszą kobietą na świecie. Zasiada w radzie nadzorczej spółki od 1997 roku. Twoja wartość netto wynosi 48,9 miliarda dolarów.

 

# 1 Alice Walton

70-letnia Alice Walton jest jedyną córką założyciela Walmart, Sama Waltona. W przeciwieństwie do swoich braci Roba i Jima nie pracuje w rodzinnej firmie, ale jako kuratorka sztuki. W 2011 roku otworzyła Muzeum Sztuki Amerykańskiej Crystal Bridges w swoim rodzinnym mieście Bentonville w Arkansas. Mając fortunę w wysokości 56,1 miliardów dolarów, jest najbogatszą kobietą na świecie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: