Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP

 

Zarząd PKO Banku Polskiego poinformował, że 11 maja 2021 r. Zbigniew Jagiełło złożył ze skutkiem na datę przyszłą, tj. z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia banku zwołanego na dzień 7 czerwca 2021 r., rezygnację z funkcji prezesa zarządu banku, jak również ze składu zarządu banku – podał bank w komunikacie.

Jak czytamy w komunikacie banku, złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma, zgodnie z dobrymi praktykami, zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i umożliwić radzie nadzorczej banku dokonanie wyboru kandydata na stanowisko prezesa zarządu banku.

Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO BP od 2009 roku. Z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A.

PKO Bank Polski jest największym bankiem w kraju. W ubiegłym roku bank wypracował zysk skonsolidowany na poziomie 2,65 mld zł. Bank zarządza największą siecią placówek w kraju – ma ich ponad tysiąc, oraz 492 placówki agencyjne. PKO BP obsługuje ponad 11 mln klientów, z czego 10,5 mln w segmencie detalicznym. Prowadzi 8,2 mln rachunków indywidualnych i obsługuje 7,5 mln kart debetowych. Jest największym w kraju wydawcą kart kredytowych – na koniec ubiegłego roku miał ich w portfelu 942 700 (dla klientów detalicznych).

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: