Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościBankiWiadomościZarządzanie

Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej Polskiego Standardu Płatności

 

Do Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK, powołany został Zbigniew Jagiełło – pomysłodawca oraz jeden z współtwórców mobilnego systemu płatności. Nadzorcza PSP składa się obecnie z 8 osób.

Rada nadzorcza jest bardzo ważnym organem w funkcjonowaniu Polskiego Standardu Płatności. Znajdują się w niej najlepsi na rynku specjaliści, praktycy, którzy bardzo blisko współpracują z zarządem nad rozwojem BLIKA.  Rada składa się z  przedstawicieli 6 banków założycieli PSP oraz Mastecarda – udziałowców spółki. Obecnie do tego grona dołącza – jako niezależny członek i ekspert – Zbigniew Jagiełło.

– Rada Nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem BLIKA – systemu płatności mobilnych unikalnego na skalę świata. Dołączenie do składu rady Zbigniewa Jagiełły to poważne wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju systemu oraz jego ekspansji zagranicznej – podsumowuje Dariusz Mazurkiewicz.

Zbigniew Jagiełło z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes Zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A. Przez 12 lat był Prezesem Zarządu PKO Banku Polskiego. Od lat jest aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję wysokich standardów działania rynku finansowego w Polsce.

Jest pomysłodawcą i współtwórcą systemu płatności mobilnych BLIK. System powstał na bazie rozwiązania IKO stworzonego przez PKO Bank Polski w ramach unikalnego na skalę świata modelu współpracy największych banków, które zdecydowały się na budowę wspólnego, jednolitego rozwiązania dla klientów bankowości mobilnej.

Zbigniew Jagiełło jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University.

Źródło: PSP

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

AktualnościHandelWiadomości

Firmy poszukują handlowców i ekspertów ds. sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: