Komputery kwantowe

AktualnościChinyWiadomości

Wspólne oświadczenie po rozmowach handlowych Chiny-USA w Sztokholmie

Chiny i Stany Zjednoczone opublikowały wspólne oświadczenie po rozmowach handlowych w Sztokholmie. Zgodnie z oświadczeniem, obie strony zgadzają się na podjęcie następujących działań:

1. Stany Zjednoczone będą kontynuować modyfikację wdrażania dodatkowych taryf na towary z Chin (w tym z Hongkongu SAR i Makau SAR) określone w rozporządzeniu wykonawczym nr 14257 z dnia 2 kwietnia 2025 roku, a od 12 sierpnia 2025 roku ponownie wstrzymają wykonanie 24% taryfy celnej na 90 dni, jednocześnie zachowując pozostałe 10% taryfy celnej zgodnie z tym rozporządzeniem.

2. Chiny będą kontynuować modyfikację wdrażania opłaty celnej na towary z USA zgodnie z Komunikatem nr 4 z 2025 roku Komisji Celnej Rady Państwa, a od 12 sierpnia 2025 roku ponownie wstrzymają wykonanie 24% taryfy celnej na 90 dni, jednocześnie zachowując pozostałe 10% taryfy celnej na te towary.

Zgodnie z ustaleniami wspólnego oświadczenia z Genewy, strona chińska podejmie lub utrzyma niezbędne środki, aby zawiesić lub znieść pozataryfowe środki odwetowe przeciwko USA.

Niniejsze wspólne oświadczenie wydane jest w oparciu o dyskusje przeprowadzone podczas rozmów handlowych Chiny-USA w Sztokholmie. Rozmowy te odbyły się w ramach mechanizmu ustanowionego na podstawie wspólnego oświadczenia z Genewy. Przedstawicielem strony chińskiej był wicepremier He Lifeng, a przedstawicielami strony amerykańskiej byli sekretarz skarbu Scott Bescent i amerykański przedstawiciel do spraw handlu Jamieson Greer.

Foto do artykułu: chiny-stany-zjednoczone.jpg

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Głos eksperta: Komputery kwantowe oznaczają fundamentalną zmianę dla bezpieczeństwa IT

AktualnościChinyWiadomości

Gospodarka Chin rośnie szybciej niż oczekiwano

AktualnościWiadomości

Jak miliarder przekształcił festiwal Coachella w maszynę marketingową

AktualnościWiadomości

Spółka matka Ticketmaster skazana za nielegalną monopolizację

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *