Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Wizz Air ma jedną z najmłodszych flot wśród linii lotniczych na świecie  

 

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej ma jedną z najmłodszych flot wśród linii na świecie, według ostatnich wyników CH-AVIATION, szwajcarskiego dostawcę danych branżowych.

Wśród przewoźników posiadających minimum 100 samolotów, średni wiek samolotu z floty Wizz Air  wynosi 5,43 lat. Tylko jedna linia lotnicza w Europie i dwie na świecie mogą pochwalić się nieco lepszym wynikiem. Wizz Air zajmuje pierwsze miejsce w rankingu linii niskokosztowych. Wizz Air Hungary obecnie realizuje loty 118 supernowoczesnymi samolotami Airbus z rodziny A320.

 

Przewoźnik Średni wiek samolotu Baza
Aeroflot 4,70 Rosja
Hainan Airlines 5,06 Chiny
Saudia 5,13 Arabia Saudyjska
Wizz Air 5,43 Węgry
Sichuan Airlines 5,65 Chiny

 

Flota brytyjskiego Wizz Air – obecnie posiadająca 11 samolotów – jest drugą pod względem wieku samolotów flotą, gdzie średni wiek maszyny wynosi zaledwie 0,95 roku.

 

Przewoźnik Średni wiek samolotu Baza
Norwegian Air Sweden 0,74 Szwecja
Wizz Air UK 0,95 Wielka Brytania
Norwegian UK 1,04 Wielka Brytania
SAS Scandinavian Airlines Ireland 1,30 Irlandia
Flyadeal 1,34 Arabia Saudyjska

 

Młoda i nowoczesna flota Wizz Air odgrywa kluczową rolę w sukcesie jakim jest miejsce w gronie dziesięciu najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników na świecie w 2019 roku według jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów AirlineRatings.com.

Dzięki coraz większej liczbie nowych samolotów dołączających do stale rosnącej floty, Wizz Air staje się linią bardziej przyjazną dla środowiska. Wizz Air odebrał swój pierwszy samolot Airbus A321neo na początku tego roku w swojej bazie w Budapeszcie, a 5 innych dołączyło do floty WIZZ w marcu. Linia zamówiła kolejnych 274 najbardziej wydajnych maszyn wąskokadłubowych – Airbus A321neo, w tym 20 samolotów Airbus A321XLR.

Silniki nowej generacji samolotów Airbus A321neo i referencyjna konstrukcja kabiny, zapewniają 20 procent oszczędności kosztów paliwa. A321neo oferuje również znaczące korzyści dla środowiska dzięki prawie 50-procentowej redukcji emisji hałasu w porównaniu do samolotów poprzedniej generacji, a także redukcji emisji tlenku azotu o 50 procent. Z 56,5 g CO2 na pasażera / km Wizz Air był linią lotniczą o najmniejszym śladzie środowiskowym na pasażera w maju 2019 r. 

Diederik Pen, vice prezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air Holding, powiedział: – Wyrazem ogromnego zaangażowania w – będące naszym priorytetem – bezpieczeństwo pasażerów są w ostatnich latach stałe dostawy nowych samolotów, dzięki czemu zapewniamy dobre utrzymanie naszej  młodej i nowoczesnej floty. Jesteśmy dumni, że  Wizz Air może pochwalić się jedną z najmłodszych flot nie tylko w Europie, a na świecie. W połączeniu ze świetnym wyszkoleniem naszej załogi, pozwala nam to zapewniać wysoką jakość i bezpieczeństwo naszych usług redukując jednocześnie nasz ślad środowiskowy przypadający na pasażera na jeden kilometr. To wszystko jest możliwe dzięki ciągłym dostawom do naszej floty superwydajnego Airbusa A321neo.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Pierwszy raz w historii Swatch zanotował stratę w pierwszym półroczu

AktualnościWiadomości

Johnson wyrzuca Huawei z budowy brytyjskiej sieci 5G

AktualnościWiadomości

Tak będzie wyglądać nowa fabryka Tesli pod Berlinem

AktualnościWiadomości

Ile jesteśmy skłonni wydać na city break i gdzie najchętniej jedziemy?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: