Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościsankcjeWiadomościwojna Ukraina

Wielka Brytania zamraża aktywa Abramowicza

 

Wielka Brytania zamroziła aktywa siedmiu rosyjskich biznesmenów wraz z eskalacją wojny na Ukrainie. Wśród ukaranych superbogaczy jest właściciel Chelsea FC, Roman Abramowicz.

Zwycięzca Ligi Mistrzów i klubowy mistrz świata nie może już przenosić zawodników, sprzedawać biletów na przyszłe mecze i musi zamknąć wszystkie sklepy dla kibiców. Wynika to z surowych sankcji wobec Abramowicza. Miliarder traci na razie kontrolę nad londyńskim klubem piłkarskim. Obecnie wątpliwe jest, czy w ogóle może go jeszcze sprzedać. Niepewna jest również przyszłość zespołu.

Chelsea może kontynuować grę tylko dzięki specjalnej licencji od rządu, powiedziano przed meczem Premier League Blues w Norwich City w czwartek. W związku z tym londyńczycy nadal mogą korzystać z „działań związanych z piłką nożną”. Zawodnicy, trenerzy i wszyscy inni pracownicy mogą nadal otrzymywać wynagrodzenie. Dozwolone są wydatki na podróż do maksymalnie 20 000 GBP na grę. Wydatki finansowe na grę domową nie mogą przekroczyć 500 000 funtów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Amerykańskie organy antymonopolowe pozywają miliardową transakcję Microsoftu

AktualnościWiadomościZarządzanie

Maria Valdes zostaje dyrektorem produktu w firmie Puma

AktualnościWiadomości

Powrót świątecznych spotkań

AktualnościWiadomości

Czy Polacy potrzebują adrenaliny?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: