Artykuł miesiąca: 165 pomysłów na letnie podróże z KLM

AktualnościWiadomości

Wdrażanie 5G na lotniskach w USA ponownie przełożone

AT&T i Verizon dokonują w ostatniej chwili ustępstw w zakresie rozszerzonych usług 5G, aby uzyskać szybszy internet w telefonach komórkowych ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa w branży lotniczej. Verizon poinformował we wtorek, że dobrowolnie podjął decyzję o wstępnym ograniczeniu wprowadzenia nowego standardu komunikacji mobilnej w pobliżu lotnisk. Poprzedził to konflikt z amerykańskimi liniami lotniczymi, które obawiały się zakłóceń w ruchu lotniczym, ponieważ na drodze mógł stanąć zakres częstotliwości radiowej Internetu 5G i niektóre elementy elektroniki lotniczej.

Prezydent USA Joe Biden podziękował gigantom telefonii komórkowej w oświadczeniu za ich współpracę i wspomniał o ograniczonej liczbie lokalizacji, w których wprowadzenie 5G jest obecnie opóźnione. Chodzi o lotniska, które odgrywają kluczową rolę w lotnictwie. Kompromis zapobiegnie potencjalnie katastrofalnym zakłóceniom w ruchu lotniczym. Jednak ponad 90 procent wdrożenia 5G przebiegło zgodnie z planem. Stowarzyszenie branżowe Airlines for America ostrzegało wcześniej przed potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami i chaosem lotniczym, jeśli AT&T i Verizon się nie poddadzą.

Linie lotnicze odwołały niektóre loty do USA

Pomimo porozumienia między operatorami komórkowymi a amerykańskimi liniami lotniczymi, niektóre międzynarodowe linie lotnicze podjęły w środę specjalne środki ostrożności, aby uczcić uruchomienie 5G. Na wszelki wypadek linie Emirates, Air India i British Airways odwołały niektóre loty do USA, w tym do Newark, Orlando i San Francisco. Inne linie lotnicze uziemiły niektóre modele Boeinga z powodu obaw o bezpieczeństwo po tym, jak producent samolotu poinformował ich o możliwych zakłóceniach częstotliwości radiowych ze strony 5G.

Lufthansa nie używała Boeinga 747-8 podczas swoich lotów w USA w środę, na którego wysokościomierz radiowy FAA początkowo nie wyraziła zgody . Od Frankfurtu do Los Angeles, Chicago i San Francisco używano starszych jumbo typu 747-400, które w przeciwnym razie poleciałyby do Azji. Jak poinformowała rzeczniczka, lot z Frankfurtu do Miami został całkowicie odwołany, a pasażerowie zmienili rezerwację na samolot z Monachium. Na czwartek i do odwołania nie przewidujemy odwołań ani kolejnej wymiany samolotów. Spółka zależna Austrian używała również innego typu samolotu niż pierwotnie planowano. Z kolei Swiss poleciał do USA zgodnie z planem trzema Boeingami 777.

W piątek amerykański urząd kontroli ruchu lotniczego FAA zarządził już specjalne środki dotyczące lądowań długodystansowego odrzutowca Boeing 787 „Dreamliner” ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z wprowadzeniem 5G. Jeśli pas startowy jest mokry lub pokryty śniegiem na lotniskach z usługą 5G, należałoby podjąć dodatkowe środki ostrożności, ponieważ maszyny mogą wymagać dłuższej drogi hamowania, powiedział organ. Ze względu na zagrożenia dla lotnictwa, FAA wcześniej wezwała AT&T i Verizon do odroczenia o dwa tygodnie wprowadzenia 5G na lotniskach, które pierwotnie planowano na 5 stycznia.

Federalna Agencja ds. Sieci ogłosiła , że w Niemczech istnieje znacznie niższy potencjał ryzyka . Tłem jest to, że wykorzystywane są inne częstotliwości 5G niż w USA. „Mimo to prowadzone są dalsze dochodzenia w odpowiedzialnych organach europejskich z udziałem Federalnej Agencji ds. Sieci, organów ds. Bezpieczeństwa lotów oraz przedstawicieli branży telefonii komórkowej i przemysłu lotniczego, aby móc z całą pewnością wykluczyć wpływy” – powiedział. autorytet. W pierwszych pomiarach we Francji i Norwegii nie stwierdzono konkretnych wpływów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Arabia Saudyjska najwyraźniej buduje drugą fabrykę litu dla BMW

AktualnościFinanseWiadomości

Zdaniem Christine Lagarde passa podwyżek stóp procentowych musi być kontynuowana

AktualnościWiadomości

Zastrzyk gotówki z Arabii Saudyjskiej ratuje Lucida

AktualnościWiadomości

Elon Musk ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: