Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Warren Buffett zainwestował w chmurę 30 miliardów dolarów

 

Giełda ustanowiła kolejny rekord: nigdy wcześniej akcje firmy IT nie były wyemitowane po tak wysokiej wartości jak te należące do Snowflake. Nawet sceptyk  Warren Buffett był entuzjastycznie nastawiony do działającego w chmurze startupu zajmującego się hurtownią danych.

Snowflake, zebrał w ramach pierwszej oferty publicznej 3,36 miliarda dolarów, co czyni go największym debiutem rynkowym w USA w tym roku. Firma podała, że ​​akcje będą oferowane po 120 USD. Oznacza to, że platforma danych w chmurze z Kalifornii jest wyceniana na ponad 30 miliardów dolarów – i jest również największym w historii IPO firmy programistycznej na świecie.

W poniedziałek Snowflake ogłosił, że sprzeda 28 milionów akcji w cenie od 100 do 110 dolarów. Rozpoczęcie notowań na giełdzie nowojorskiej planowane jest na 16 wrzesnia pod symbolem „ŚNIEG”. Do tej pory Royalty Pharma utrzymała tytuł największego IPO roku w USA.

Jeszcze w zeszłym tygodniu firma planowała sprzedaż na poziomie około 2,4 miliarda dolarów przy cenie akcji między 75 a 85 dolarów . W ostatniej rundzie finansowania Snowflake wyceniono na około 12 miliardów dolarów.

Warren Buffett zajął się technologiami

IPO będzie towarzyszyć prywatna emisja dodatkowych akcji za 500 mln USD, z czego połowa trafi do działu venture capital firmy Salesforce zajmującej się oprogramowaniem chmurowym, a połowa do holdingu Berkshire Hathaway należącego do guru giełdowego Warrena Buffetta (90). Berkshire Hathaway planuje kupić pakiet akcji od dawnych właścicieli Snowflake za dalsze 320 milionów dolarów, co daje łącznie 570 milionów dolarów w Snowflake.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: