Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

W obliczu niepokojów w USA Ceny ropy spadają

Ceny ropy nieco spadły w poniedziałek. Handlowcy wskazują na obawy związane z niepokojami w Stanach Zjednoczonych i konfliktem między Stanami Zjednoczonymi a Pekinem. Rano baryłka (159 litrów) Brent na Morzu Północnym kosztowała 37,51 USD. To o 33 centy mniej niż w piątek. Cena beczki amerykańskiego West Texas Intermediate (WTI) spadła o 39 centów do 35,10 USD.

Po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda podczas operacji policyjnej w Minneapolis szóstą noc z rzędu w kilku amerykańskich metropoliach trwają protesty, które uderzyły w amerykańska gospodarkę i zmniejszyły popyt na ropę naftową.

Nadawca CNN poinformował, że tysiące ludzi wyszło na ulice Nowego Jorku. Płonące pojazdy w Bostonie i grabieże w Filadelfii były widoczne na zdjęciach telewizyjnych. Zgłoszono także grabieże z Los Angeles.

Trump ucieka do bunkra pod Białym Domem

W stolicy USA, Waszyngtonie, demonstranci ponownie maszerowali przed Białym Domem w niedzielny wieczór i miały miejsce starcia z policją. Demonstranci skandowali „Brak pokoju bez sprawiedliwości”. CNN poinformował, że w piątek prezydent USA Donald Trump został zabrany do bunkra na niecałą godzinę z powodu protestów przed Białym Domem.

Według danych CNN, co najmniej 40 miast w USA wprowadziło nocne godziny policyjne, w tym Waszyngton.

Konflikt z Chinami nasila się

Nasila się również konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Według  chińskich urzędników państwowych duże firmy rolnicze przestały kupować amerykańskie towary rolne. Przegląd jest odpowiedzią Chin na rosnące napięcia ze Stanami Zjednoczonymi w związku z Hongkongiem, agencja informacyjna Bloomberg powołuje się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: