Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

W obliczu niepokojów w USA Ceny ropy spadają

Ceny ropy nieco spadły w poniedziałek. Handlowcy wskazują na obawy związane z niepokojami w Stanach Zjednoczonych i konfliktem między Stanami Zjednoczonymi a Pekinem. Rano baryłka (159 litrów) Brent na Morzu Północnym kosztowała 37,51 USD. To o 33 centy mniej niż w piątek. Cena beczki amerykańskiego West Texas Intermediate (WTI) spadła o 39 centów do 35,10 USD.

Po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda podczas operacji policyjnej w Minneapolis szóstą noc z rzędu w kilku amerykańskich metropoliach trwają protesty, które uderzyły w amerykańska gospodarkę i zmniejszyły popyt na ropę naftową.

Nadawca CNN poinformował, że tysiące ludzi wyszło na ulice Nowego Jorku. Płonące pojazdy w Bostonie i grabieże w Filadelfii były widoczne na zdjęciach telewizyjnych. Zgłoszono także grabieże z Los Angeles.

Trump ucieka do bunkra pod Białym Domem

W stolicy USA, Waszyngtonie, demonstranci ponownie maszerowali przed Białym Domem w niedzielny wieczór i miały miejsce starcia z policją. Demonstranci skandowali „Brak pokoju bez sprawiedliwości”. CNN poinformował, że w piątek prezydent USA Donald Trump został zabrany do bunkra na niecałą godzinę z powodu protestów przed Białym Domem.

Według danych CNN, co najmniej 40 miast w USA wprowadziło nocne godziny policyjne, w tym Waszyngton.

Konflikt z Chinami nasila się

Nasila się również konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Według  chińskich urzędników państwowych duże firmy rolnicze przestały kupować amerykańskie towary rolne. Przegląd jest odpowiedzią Chin na rosnące napięcia ze Stanami Zjednoczonymi w związku z Hongkongiem, agencja informacyjna Bloomberg powołuje się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polskie firmy atakowane są 1170 razy w tygodniu. Ransomware szczególnym zagrożeniem

AktualnościWiadomości

Lufthansa traci docelowe zyski z powodu strajków

AktualnościWiadomości

Elon Musk chce, aby nowi użytkownicy X płacili za posty

AIAktualnościWiadomości

Miliardowy impuls dla niemieckiego przemysłu dzięki sztucznej inteligencji

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: